Piešťany rozhodli o výhre nad Skalicou v prvej tretine

Tomáš Tomek a Tomáš Brňák Tomáš Tomek a Tomáš Brňák Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Domáci začali stretnutie aktívne. Mali možnosť hrať dve presilové hry, nič však nevymysleli a mohli aj inkasovať, keď im ušiel Klejna, ale svoj samostatný únik nepremenil. Prvý gól tak predsa len strelili domáci, keď sa peknou strelou do vinkla Trenčanovej brány trafil Jakub Ručkay.

Skaličania sa snažili vyrovnať, ale Kutálek netrafil odkrytú bránku v presilovej hre. V záverečných sekundách prvej časti využil zaváhanie skalickej obrany v strednom pásme Stupka, ktorý si zobral puk, prekorčuľoval obrancov a nedal Trenčanovi šancu.

V druhej časti mohol zvýšiť Peško, ale z dobrej pozície strieľal nad bránu. Hostia si potom vytvorili veľký tlak, zvierali domácich v obrannom pásme, ale ich šance skončili na domácom brankárovi. Z tohto tlaku plynuli aj chyby. Skalickej obrane ušiel aj Henrich Ručkay, v samostatnom nájazde trafil iba hornú tyč. O pár sekúnd sa v podobnej šanci ocitol aj jeho brat Jakub, ten bol faulovaný, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil. V tretej časti sa podarilo hosťom znížiť, keď Školiak dorážal Preisingerovu strelu v presilovke, hostia potom prebrali iniciatívu a boli aktívnejší. Vo veľkých šanciach neuspel Bezúch, ani Holovič a v záverečných minútach ani Ďatelinka. Domácim sa tak podarilo ubrániť svoj náskok a vybojovali si tri body.

ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Skalica 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 9. J. Ručkay (Mertel, H. Ručkay), 19. Stupka (T. Melichárek) - 44. R. Školiak (Pálffy, Preisinger). Rozhodovali: Gašparík - Holienka, M. Valach, vylúčení: 6:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2460 divákov.

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Dnes sme chceli hrať útočný hokej a dobre korčuľovať, čo sa nám ešte v prvej tretine darilo a dali sme dva góly. Od druhej tretiny sme zápas ale vypustili, súper nás zatlačil a len vďaka výbornému brankárovi Tomekovi sa nám dnes podarilo zvíťaziť."

Martin Pešout, tréner Skalice: "Dnes sme boli lepším mužstvom. Tvorili sme hru, ale keď nedáme góly z takého množstva šancí a keď navyše domácim zachytá brankár, tak nemôžeme zvíťaziť."

• Zdroj: TASR, huste.tv