Saliji v nájazdoch rozhodol o triumfe Piešťan na ľade Popradu

Lukáš Chvila a Jozef HaringLukáš Chvila a Jozef Haring Zdroj: TASR

POPRAD - Piešťany začali veľmi opatrne a v útočnej tretine sa objavovali len sporadicky. Taktovku zápasu mal v rukách Poprad, z tlaku však nevyťažil úvodný gól. Hostia po prvý raz vystrelili až v 9. min, no Sidor sklopil svoje betóny včas. Popradský tlak kulminoval vzávere prvej časti, "kamzíci" však neskórovali ani pri viac ako minútu trvajúcej presilovke piatich proti trom.

"Havrani" mali naďalej problémy s disciplínou, ale Poprad bol v presilovkách jalový, v dobrej pozícii v 22. min neskóroval ani Buc. V 28. min mal gól na hokejke hosťujúci Henrich Ručkay, Sidor však ekvilibristicky zachránil. Hráči Popradu svoje šance nepremenili a pykali. V 35. min od modrej čiary vystrelil Filip a puk Sidorovi prekĺzol pomedzi betóny - 0:1.

Popradskí tréneri urobil pár zmien v zostave v snahe oživiť hru svojich zverencov. Piešťany sa naďalej sústredili na hru zo zabezpečenej obrany a vývoj stretnutia im hral do kariet. Na 2:0 mohol zvýšiť Saliji, jeho strele chýbala razancia. Trinásť minút pred koncom zbytočne v útočnom pásme fauloval Haring. Jeho nekompromisný zákrok na Špeldu potrestali nielen rozhodcovia, ale aj popradský Kovačevič v úlohe pomstiteľa. V hre štyroch proti štyrom bolo na ľade viac priestoru, čo takmer zužitkoval R. Tomas. Popradu sa v 50. min napokon podarilo vyrovnať v presilovke po strele Hvilu, vzápätí ďalšie šance vo výhode o dvoch hráčov "kamzíci" zahodili a zápas dospel do predĺženia.

Nadstavený čas gól nepriniesol a rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých ako jediný uspel piešťanský útočník S. Saliji.

HK Poprad - ŠHK 37 Piešťany 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 50. Hvila (D. Buc) - 35. R. Filip (J. Ručkay, H. Ručkay), rozh. sam. nájazd S. Saliji
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Haring (Piešťany) 5+DKZ za krošček, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - Kalina, Smrek, 1305 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, J. Špelda, M. Kurali, Jáchym - Vandas, Klouda, Hvila - R. Tomas, Balán, D. Buc - Matúš Paločko, Koskinen, Jabrocký - S. Takáč, Gríger, Homa

Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, A. Hruška, Bučka, K. Grman, A. Kolník - Chylo, T. Melichárek, Haring - H. Ručkay, Mišura, J. Ručkay - Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji - Lisoň, Mertel, Stupka

Jozef Škrak, tréner Popradu: "Ak nevyužijete presilové hry piatich proti trom, tak si nezaslúžite vyhrať. Snaha z našej strany bola, ale boli sme málo dôrazní v zakončení. Napriek tomu, že sme súpera výrazne prestrieľali, nedokázali sme streliť víťazný gól."

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Mali sme veľmi slabý vstup do zápasu. Takisto sme mali slabý pohyb a viazla nám kombinácia. Chlapcom sme cez prestávku dohovorili, ale naša hra sa aj tak nezlepšila. Avšak bojovnosťou a výkonom brankára Tomeka sme dokázali uhrať dobrý výsledok."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv