Pálffy aj Stümpel bodovali pri gólovej prestrelke v Skalici

Gólová radosť SkaličanovGólová radosť Skaličanov Zdroj: SITA

SKALICA - Skóre stretnutia otvoril z prvej vážnejšej šance už v 4. min Mašlonka, ktorému v nájazde dvoch na jedného nezištne prihral bývalý slovenský reprezentant Stümpel. Vo 8. min neuspel blafákom na hosťujúceho brankára Preisinger.

Domáci vyrovnali v 10. min v presilovke, keď Pálffy nastrelil žŕdku a odrazený puk poslal do siete Preisinger. Nitranom zabezpečil vedenie štyri minúty pred prvou sirénou M. Segľa. Skaličanov ešte podržal v závere prvej dvadsaťminútovky pri šanci Tománka kvalitným zákrokom Kotvan, ale potom pustil za svoj chrbát bekhendový pokus Kováčika a hostia viedli po prvej časti 3:1.

Druhú tretinu otvorila šanca Kutálka, ale bekhendové zakončenie domáceho útočníka neprinieslo gólovú radosť. Skaličania sa zahryzli do súpera a výsledkom bol obrat v skóre. Najprv chladnokrvne znížil kanonier Pálffy. O vyrovnanie sa postaral v 34. min Konečný a v tej istej minúte poslal domácich do vedenia Ďatelinka - 4:3.

Domáci pokračovali v tretej tretine v nápore a prinieslo to ovocie, keď na rozdiel dvoch gólov zvýšil R. Školiak, ktorý vyťažil z vynikajúcej práce Pálffyho. Gólové hody na Záhorí pokračovali, v 45. min upravil na 6:3 v presilovke obranca I. Ďatelinka. Hostia nevyužili na zníženie ani sľubne hranú presilovku, keď skúsený Stümpel nastrelil žŕdku. Nitrania sa však dvoma presnými zásahmi v závere duelu dotiahli až na 5:6, ale na vyrovnanie už nemali dosť času.

HK 36 Skalica - HK Nitra 6:5 (1:3, 3:0, 2:2)
Góly: 10. Preisinger (Pálffy), 28. Pálffy (I. Ďatelinka), 34. R. Konečný (Kutálek), 34. I. Ďatelinka (Pálffy, R. Školiak), 41. R. Školiak (Pálffy, Preisinger) 45. I. Ďatelinka (Pálffy, R. Školiak) - 4. Mašlonka (Stümpel), 17. M. Segľa (A. Podstavek, Hamrák), 20. M. Kováčik (M. Segľa), 59. R. Tománek (A. Podstavek, Stümpel), 60. Mašlonka (M. Segľa, König)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Lažo (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin - Bednár, Snášel, 1527 divákov

Skalica: Kotvan - Vyrúbalík, I. Ďatelinka, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, Jaborník, M. Srnec, Trška - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - Lažo, Stieler, M. Sloboda - Kutálek, Holovič, R. Konečný - Bezúch, Klejna, Kazinota

Nitra: M. Valent (45. Žigárdy) - Nádašdi, König, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais, M. Bača, Árvay - M. Kováčik, T. Chrenko, Jokila - Mašlonka, Stümpel, R. Tománek - A. Podstavek, Hamrák, M. Segľa - Kadura, Kmeč, Pupák

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Vstup do zápasu nebol z našej strany dobrý. Hneď v 4. min sme inkasovali, a potom sme dostali ďalšie dva góly. V druhej dvadsaťminútovke sa nám podaril obrat. V tejto časti zápasu sme hrali veľmi dobre a pritlačili sme Nitru, z čoho sme vyťažili aj góly. Mrzí ma záver duelu, keď sme po chybách v defenzíve dovolili súperovi znížiť na rozdiel jedného gólu. Tri body však zostávajú doma."

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "V prvej tretine sme pokračovali v kvalitných výkonoch z ostatných zápasov. Dostali sme sa do dvojgólového vedenia, ale potom v druhej dvadsaťminútovke sme prišli o náskok. Nedôsledným výkonom sme dovolili Skalici otočiť vývoj stretnutia. Za prístup v druhej časti tretej tretiny sme si zaslúžili bodovať."

• Zdroj: SITA, huste.tv