Hádzanárky Dusla Šaľa a Partizánskeho víťazne v 10. kole WHIL

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 10. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

ŠKP Piccard Senec - HK Danlog Partizánske 22:23 (9:12)
Najviac gólov: Slováková 10/4, Weibelová 3, Kochanová 3 - Kertészová 7, Z. Janšáková 5/2, Hodošková 4
Pok. hody: 5/4 - 5/2, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Gedeon a Vydra (obaja SR), 200 divákov

Prvý polčas sa skončil lepšie pre hostky z Partizánskeho, hoci bol zápas celkovo veľmi vyrovnaný. Domáce síce po zmene strán stiahli náskok súperiek, ale napokon prehrali o jeden gól.

HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Zora Olomouc 37:23 (16:10)
Najviac gólov: Demajová 9, Sukenníková 7/2, Bérešová 6 - Kubáčková 10/5, Růžičková, Berová a Salašová po 2
Pok. hody: 8/6 - 5/5, vylúčené: 2 - 7, ČK: Severová (Olomouc) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Volentics (Maď.) a Záhradník (SR), 600 divákov

Domáce podcenili súperky, ktoré boli v úvode podstatne lepšie. Hráčky Šale sa ujali vedenia až v 11. min (6:5) a do konca prvého polčasu si vytvorili mierny náskok. Po zmene strán už hrali pokojne a v zápase sa vystriedali všetky hráčky z lavičky Šale.

Slavia Praha - HK Veselí nad Moravou 30:20 (17:8)
Najviac gólov: Kutlvašrová 8, Knedlíková a Keclíková po 6 - Tomečková 5, Rajnohová a Chmelařová 4
Pok. hody: 3/3 - 3/3, vylúčené: 3 - 2, ČK: 57. Mouleová (Slavia) za tri vylúčenia, rozhodovali: Větrovský - Zych (obaja ČR), 117 divákov

Domáce začali zostra a už v 20. min viedli 11:4. Až do konca duelu si udržiavali bezpečný odstup od svojich súperiek. Domáci kouč dal priestor aj hráčkam z lavičky, veľmi dobrý výkon predviedla brankárka Slavie Satrapová.

TJ Jindřichov Hradec - TJ Sokol Písek 24:23 (10:11)
Najviac gólov: Zbožínková 7/2, Horečková 4, Kyriušynová 4 - Borovská 6, Bubeníková 5, Vyhnalová 4/1
Pok. hody: 3/2 - 2/1, vylúčené: 5 - 7, ČK: Markesová - Jandečková (obe za tri vylúčenia), rozhodovali: Kozler, Vaník (obaja ČR), 410 divákov

Vyrovnaný a dramatický zápas sa skončil najtesnejším triumfom domácich hráčok. Najviac sa o toto víťazstvo pričinila sedemgólová Zbožínková.