Model fitnes v Brusne pre Martinkovú, Žigalová vybojovala striebro

Eva Martinková a Marietta Žigalová
Eva Martinková a Marietta Žigalová

BRUSNO - Na podujatí Amber Prix Olympia 2012 v Brusne, ktoré bolo svetovým šampionátom v kulturistike a fitnes vo federáciách WFF a WBBF, uspeli dve slovenské reprezentantky. Eva Martinková (22) získala v súťaži Model fitnes zlatú medailu, medzi kulturistkami skončila na 2. mieste Marietta Žigalová (43).

Martinková získala už svoj trinásty titul svetovej šampiónky. "Som veľmi spokojná. Bolo to opäť náročnejšie, lebo súperky boli veľmi dobre pripravené. Som rada, že sa mi to podarilo. Ťažko hľadať slová, je to už môj trinásty titul, čo sa, myslím si, ešte nikomu na Slovensku nepodarilo. Moja príprava bola veľmi ťažká. V predsúťažnej diéte som si musela mnoho odoprieť. Konečne si môžem po súťaži dopriať moju milovanú pizzu,“ povedala Martinková.

Marietta Žigalová si vo voľnej disciplíne vybrala zostavu pavúčej ženy a v kvalitnej konkurencii ju zdolala len Brazílčanka Dalvaniza Aquinová. "Trúfala som si v tejto konkurencii obstáť čo najlepšie a rátala som s medailovým umiestnením. Každý časom pozná svoje telo a vie, čo zaberá. Prípravu som skrátila zo šiestich na štyri týždne,“ prezradila slovenská kulturistická stálica, ktorá sa ešte do športového dôchodku nechystá. "Som v tomto športe šestnásť rokov a mám už niečo odtrénované. Druhé miesto je tiež úžasné. Vyhrala som vlastne sama nad sebou a s tým som spokojná. Kým mám na medailové umiestnenie, stále ma to ženie dopredu a športová bodka, kedy svoju kategóriu vyhrám, mi ešte stále chýba,“ dodala. 

Slovensko vo finále Model fitnes reprezentovala aj talentovaná 16-ročná Erika Kondračová. Mladá Košičanka skončila na štvrtom mieste. V súťaži kulturistov zlato získal Reza Rezaei z Iránu.

KULTURISTIKA 
Ženy: 1. Dalvaniza Aquinová (Braz.), 2. Marietta Žigalová (SR), 3. Valentina Kazlovská (Biel.) 
Muži: 1. Reza Rezaei (Irán), 2. Sergej Kostsel (Biel.), 3. Jevgenij Kločkov (Rus.) 

MODEL FITNES 
1. Eva Martinková (SR), 2. Jovita Poškevičiuteová (Lit.), 3. Kristina Narbutaiteová (Lit.)


Zdroj:
SITA
Foto:
Oles Cheresko

DISKUSIA