Frustrovaný Söderling: Ak sa nevrátim v roku 2013, potom neviem

Robin Söderling
Robin Söderling

ŠTOKHOLM - Švédsky tenista Robin Söderling (28) pauzuje po mononukleóze už takmer rok a pol. Uznal, že ak sa nevráti do súťažného diania počas nasledujúcej sezóny, potom ho už zrejme čakajú iba exhibičné podujatia pre vyslúžilcov.

"Definitívne rozhodnutie o mojej vrcholovej kariére ešte nepadlo. Čas uteká a neistota veru nie je zábavná. Ak sa nevrátim v roku 2013, potom neviem... Asi by mi zostával iba veteránsky okruh. Už by zrejme bolo priťažké dostať sa nazad," povedal niekdajší štvrtý muž svetového rebríčka Söderling.

"Som frustrovaný, pretože robím, čo sa dá. Rozdiel momentálne spočíva v tom, že už znesiem väčšiu záťaž. Ak by ste sa ma spýtali pred dvoma - troma týždňami, bol by som naozaj pozitívny. Mohol som hrať v podstate denne, lenže potom som prechladol. Niekedy idem naplno pol hodiny, ďalší deň je to priveľa. Ťažko sa s tým vyrovnať. Bezmocnosť je ubíjajúca. Konzultoval som to aj so športovými psychológmi. Situácia je iritujúca, nie však na zbláznenie. Postupne som si uvedomil, že môžem môj stav iba akceptovať. Nič nie je isté," povzdychol si dvojnásobný finalista parížskeho Roland Garros Söderling, ktorého 12. októbra potešilo narodenie dcérky Olivie v zväzku s Jenni Moströmovou.

Držiteľ desiatich singlových titul naposledy súťažne hral 17. júla 2011, keď vo finále v Bastade zdolal Španiela Davida Ferrera dvakrát 6:2.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA