Slovenská dvadsaťjednotka prehrala v Marbelle s Ruskom

Milan LalkovičMilan Lalkovič Zdroj: milanlalkovic.com

MARBELLA - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala v prípravnom medzištátnom zápase v španielskej Marbelle s rovesníkmi z Ruska 1:2. Oba góly účastníka záverečného turnaja ME 2013 v Izraeli zaznamenal už v prvom polčase Alexandr Kozlov, po zmene strán korigoval nepriaznivý stav Ivan Schranz.

Zverencov trénera Ivana Galáda čaká v príprave na nový kvalifikačný cyklus o postup na ME 2015 ešte šesť zápasov. Najbližšie sa v januári budúceho roka dvakrát stretnú s Portugalskom.

Slovensko "21" - Rusko "21" 1:2 (0:2)
Góly: 47. Schranz - 14. a 21. Kozlov. Rozhodovali: Godinez - Arias, Camino (všetci Šp.), ŽK: Machmudov, Jemeľjanov (obaja Rus.)

Slovensko 21: Rusov (81. Le Giang) - Bartek (46. Habánek), Hudák, Gyömbér, Koštrna (89. Škriniar) - Paur (46. Hrošovský), Lásik - Mészáros (46. Schranz), Škvarka (81. Kochan), Lalkovič (73. Vojtuš) - Oršula

Rusko 21: Generalov (46. Isupov) - Bryzgalov, Nikitin, Kňazev, Golubev - Jemeľjanov, Machmudov (46. Neftullin), Soloviov (46. Kabutov, 74. Lezgincev), Kajumov (85. Lambarskij) - Kozlov (46. Bočarov), Mitrišev (46. Paňukov)

Ruskí mladíci sa na začiatku snažili prevziať iniciatívu a už v 3. minúte obrana iba s námahou zblokovala nebezpečnú strelu Mitriševa. Neubehla ani štvrťhodina hry a favorit sa ujal vedenia, keď Kozlov presnou strelou z pravej strany pokutového územia prekonal gólmana Rusova. Už o sedem minút neskôr ten istý hráč po skvelej prihrávke Kajumova vnikol do šestnástky a zvýšil na 2:0.

Slovákov potom ešte v 33. minúte zachránila konštrukcia bránky pri pokuse Kajumova. Družina okolo kapitána Lásika sa v prvom polčase napriek snahe do koncovky nedostávala a ani raz priamou strelou neohrozila bránku Generalova. V závere prvého dejstva sa po rohu dostal k lopte Koštrna, ale nenamieril presne.

Oba tímy v polčasovej prestávke pristúpili k viacerým zmenám a nový muž v slovenskej zostave Schranz sa už v 47. minúte gólovou hlavičkou postaral o zdramatizovanie priebehu. Nová krv i kontaktný gól pomohli slovenským mladíkom k výraznému oživeniu hry a oveľa častejšie sa dostávali k blízkosti súperovej bránky. Napriek hernej prevahe sa im však už vyrovnať nepodarilo.

Ivan Galád, tréner SR 21: "Odohrali sme dobrý zápas, najmä v druhom polčase sa chlapci snažili. Musíme si uvedomiť proti komu sme hrali. V druhom polčase sme ale boli lepším mužstvom ako súper a to je prísľub do budúcnosti. Škoda vlastného gólu, možno by remíza bola spravodlivejšia. Tento zápas nám ukázal veľmi veľa a som rád, že sme ho hrali. Príjemne ma potešili Gyömbér a Oršula, ktorí sa snažili priblížiť sa tomu mužskému futbalu a o to nám ide."

Dobrivoj Rusov, brankár SR 21: "Škoda tohto výsledku, pretože v druhom polčase sme boli Rusom minimálne vyrovnaným súperom. Nezachytili sme úvod, dali sme si smolný vlastný gól a potom súper pridal aj druhý. Znížili sme, ale vyrovnať sa nám už nepodarilo."