Talentovaný Vojtuš dal druhý ligový gól medzi seniormi

Jakub VojtušJakub Vojtuš Zdroj: internet

ZÁHREB - Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Jakub Vojtuš (19) sa strelecky presadil v drese svojho zamestnávateľa NK Záhreb v stretnutí 19. kola najvyššej chorvátskej súťaže proti tímu Istra 1961. Hráči Záhrebu zdolali svojho súpera na domácej pôde 2:1, o ich víťazstve rozhodol tri minúty pred koncom duelu premenenou penaltou stredopoliar Beshart Abdurahimi.

Vojtuš, ktorý je v Záhrebe na hosťovaní z Interu Miláno, odohral celé stretnutie a strelil úvodný gól domácich v 38. minúte z pokutového kopu. Pre Vojtuša ide o druhý presný zásah v seniorskej ligovej súťaži, keď premiérovo skóroval vo 4. kole 12. augusta na ihrisku Hajduku Split pri prehre Záhrebu 1:5.

V drese NK sa Vojtuš dvakrát strelecky presadil v stretnutí proti tímu Zrinski Tordinci 26. septembra, išlo však o duel v rámci šestnásťfinálového kola tamojšej pohárovej súťaže. Tímu NK Záhreb patrí v aktuálnej tabuľke ligovej súťaže predposledná jedenásta priečka so ziskom 16 bodov za štyri víťazstvá a rovnaký počet remíz v devätnástich dueloch.

NK Záhreb - Istra 1961 2:1 - Jakub Vojtuš (Záhreb) odohral celé stretnutie a skóroval v 38. min z pok. kopu