MS V HOKEJI 2024 Recept na úspech? Stlačiť tlačidlo a zresetovať, na Kanadu máme jasný plán

Peter Cehlárik oslavuje gól do brány Lotyšska Peter Cehlárik oslavuje gól do brány Lotyšska Zdroj: SITA/Martin Medňanský

OSTRAVA - Slovenskí hokejisti sa so základnou skupinou na majstrovstvách sveta v Ostrave rozlúčili porážkou so Švédskom, ktorá ale už nemohla nič zmeniť na ich postupe do štvrťfinále a nadchádzajúcom súboji s Kanadou.

Útočník Peter Cehlárik verí, že proti jednému z hlavných favoritov šampionátu podajú Slováci vo štvrtok oveľa lepší výkon a nadviažu na stretnutie v skupine proti USA, ktoré dokázali v predĺžení vyhrať.

"Myslím si, že každý, kto hrá hokej, to má tak, že dokáže všetko hodiť za hlavu. Má tlačidlo, zresetuje to. Zápas máme za sebou. Môžeme sa poučiť z niektorých vecí, ale turnaj pokračuje," povedal Cehlárik novinárom po porážke. 1:6.

"Vstup do zápasu bol z našej strany celkom dobrý, ale boli sme príliš veľa vylučovaní a Švédi presilovky využili," uviedol dvadsaťosemročný útočník.

Slovákov teraz čaká presun do Prahy, čo ale Cehlárika nijako neruší. "To je jedno, sme na majstrovstvách sveta. Teraz sme tu, potom hráme v Prahe. Čaká nás dôležitý zápas," podotkol hráč švédskeho Leksandu, ktorý pôsobil štyri sezóny v zámorí a odohral v NHL 40 zápasov za Boston. Pred štyrmi rokmi sa ale vrátil do Európy.

Odchovanec Žiliny podľa svojich slov na turnaji nevidel žiadny zápas Kanady. "Jasné, ich súpiska je nabitá, rovnako ako boli nabité súpisky tímov v našej skupine. Amerika, Švédi... Samozrejme sa na nich musíme pozrieť, pozrieť sa na to, kde im môžeme ublížiť smerom dopredu," povedal Cehlárik.

Zopakovať výkon s USA

Základom k možnému úspechu bude zopakovať výkon zo súboja so Spojenými štátmi americkými. "Budeme hrať rovnako rýchlo do brány, využívať šance z predbránkového priestoru, ktoré sa naskytnú. Ideálne dať prvý gól hneď na začiatku," uviedol Cehlárik. "Proti Amerike sme hrali presne tak, ako si to predstavujeme. Budeme sa snažiť podať podobný výkon," povedal.

Otázkou je, či nebude v zostave Slovenska chýbať jeden z kľúčových útočníkov Martin Pospíšil, ktorý zo zápasu proti Švédsku odstúpil už v prvej tretine zrejme s poraneným ramenom.

"Hrá fakt výborne, je silný na puku, veľmi dobre využíva priestor a čas, ktorý tu má na veľkom ľade. Dokáže si podržať puk alebo si ho posunúť do priestoru, takže hrá pre nás veľmi efektívny a ja verím, že bude zdravý," prial si Cehlárik.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 31

Viac o téme: Slovensko Peter Cehlárik Švédsko Kanada MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy