MS V HOKEJI 2024 Slováci cestujú do Prahy: Slafkovský sa raduje, premiérový strelec varuje

Juraj Slafkovský v súboji o puk so švédskym hráčom Marcusom PetterssonomJuraj Slafkovský v súboji o puk so švédskym hráčom Marcusom Petterssonom Zdroj: SITA/Martin Medňanský

OSTRAVA - Slovenskí hokejisti sa po postupe do štvrťfinále presunú do Prahy, kde sa v súboji o všetko stretnú s víťazom A-skupiny Kanadou.

V poslednom zápase sme nenašli recept na kvalitných Švédom a pri rozlúčke s Ostravou sme im podľahli 1:6. Vysokú prehru sa hokejisti snažili hodiť za hlavu, čaká ich totiž opäť jeden z najlepších tímov na turnaji.

"Prehra nemení nič na tom, že chceme vyhrať každý zápas," burcoval po zápase Juraj Slafkovský.

Pri jedinej gólovej situácii trojlístok Slafkovský - Tatar - Ivan vykombinovali švédsku obranu. Posledný menovaný mal pri dorážke do prázdnej brány jednoduchú prácu.

Na snímke sprava Michal Galéria fotiek (23) Gólová radosť hráčov Slovenska v zápase proti Švédsku Zdroj: TASR/Michal Runák

"Super akcia, aspoň jedna bola úspešná," uviedol s úsmevom Slafkovský. Ten v zápase získal už siedmu asistenciu, na gól stále čaká.

Na jeho slová nadviazal aj premiérový strelec na MS Michal Ivan: "Obrana sa otvorila, tak som tam vbehol a prakticky doklepol do odkrytej bránky. Veľmi som si to neužil. Som rád, že mi to tam padlo, aj keď to už nič neriešilo. Puk si chcem odložiť, dúfam, že mi ho Trto (Tomáš Tatar, pozn. red.) vybavil."

Základná skupina je za nami, treba si vyčistiť hlavy a túto prehru hodiť za plecia. Štvrťfinále bude len o jednom zápase. Buď uspejeme alebo končíme. Reprezentanti si to uvedomujú a ďalšieho súpera vnímajú ako mimoriadne ťažkého.

"Kanada je vždy dobrá, aj teraz majú približne 20 hráčov z NHL. Bude to jednoznačne náročný zápas. Mám tam niekoľko priateľov, na stretnutie s nimi sa veľmi teším," dodal Slafkovský.

Tím plný hviezd z NHL sme už raz na turnaji porazili, teraz nás čaká druhý. To, či nám zámorský štýl bude vyhovovať, útočník Montrealu povedať nevedel: "Neviem, musíme si pozrieť video, rozobrať si ich. V podstate je ale jedno s kým budeme hrať, ak chceme niečo dosiahnuť."

Poďme už do Prahy!

Po splnení ostravskej misie sa družina Craiga Ramsayho sťahuje do Prahy, kde na ňu čaká vypredaná o2 aréna. Plné hľadisku bude našich hnať dopredu, to nie je ale jediný dôvod, prečo sa naši reprezentanti tešia na prechod do hlavného mesta.

Ostravské peklo. To bol jeden z problémov, s ktorým sa museli Slováci potrápiť počas základnej časti. Teplota na štadióne a vydýchaný vzduch robili našim starosti a hokejisti sa snažili nájsť recept na to, ako to prekonať. Nebolo to len o "rozmaznaných" Slovákoch.

Teploty v hale a na celom štadióne sužovali aj ostatné mužstvá, najviac na to doplatili Poliaci a Lotyši. Ich brankári skončili v nemocnici.

"Určite sa teším, poďme už do Prahy! Ostravy už mám dosť," zhodnotil stroho Slafkovský.

FutbalTour Cestujte za športom s FutbalTour Zdroj: FutbalTour

Reprezentácia čaká v stovežatej úplne iné podmienky. "V o2 aréne nebude také teplo. V semifinále českej extraligy bolo chladno a super ľad," spomínal útočník Libor Hudáček. S Třincom odohrali v najväčšej českej aréne úspešný siedmy zápas série proti domácej Sparte.

Úplne opačný názor poskytol v mixzóne Michal Ivan. "Ja si otvorene myslím, že nás nečaká nič iné. Hrávam tam počas sezóny a keď tam príde iba 12-tisíc ľudí, je tam veľké teplo. Nebude to o nič príjemnejšie, ale neurobíme s tým nič, musíme sa tomu prispôsobiť," varoval obranca Liberca.

Názory v slovenskom tíme sa rôznia, avšak na podmienky to nemá žiadny vplyv. Teraz ťažko odhadnúť, či môže teplota opäť narušiť pohodu v tíme a či bude mať "domáca" Kanada výhodu. Všetko sa dozvieme vo štvrtok, v zápase, ktorý rozhodne o budúcnosti Slovenska na šampionáte.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 23

Viac o téme: Libor Hudáček Slovensko Michal Ivan Juraj Slafkovský MS v hokeji 2024

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy