Barcelona zdolala Zaragozu, Real si zastrieľal proti Bilbau

Strelci Song a Messi, teší sa s nimi aj PiqueStrelci Song a Messi, teší sa s nimi aj Pique Zdroj: SITA

MADRID - Až pokutový kop Roberta Soldada v 90. minúte zápasu zachránil Valenciu od domácej remízy s posledným Espanyolom, keď na jej úvodný gól v 16. minúte z kopačky Jonathana Vieru odpovedal v 31. min presným zásahom Samuele Longo.

Nezdolateľnosť naďalej udržuje Barcelona, ktorá si najmä zásluhou skvelého Lionela Messiho poradila na Nou Campe so Zaragozou 3:1. Argentínčan otvoril aj uzavrel skóre, medzitým síce vyrovnal Montanes, ale víťazný gól strelil Song po ideálnej Messiho prihrávke. Katalánci majú na konte 34 bodov po 12 zápasoch.

Real Madrid pri prenasledovaní najväčšieho rivala nezaváhal a v domácom prostredí nastrieľal trápiacemu sa Bilbau päť gólov. Už po polhodine bolo v podstate rozhodnuté, keď sa dvakrát presadil Benzema a skóroval aj Ramos. Hostia síce Gomezom znížili ale v druhom dejstve spečatili výsledok Özil a Khedira. Biely balet je na treťom mieste tabuľky, zverenci Josého Mourinha nazbierali 26 bodov.

Valencia - Espanyol  2:1 (1:1)
Góly: 16. Viera, 90. z pok. kopu Soldado - 31. Longo, 38.000 divákov.

FC Barcelona - Zaragoza 3:1 (2:1)
Góly: 16. a 60. Messi, 28. Song - 24. Montanes

Osasuna - Malaga  0:0