Barcelona si v Moskve zaistila osemfinále, dva góly Messiho

Gólové oslavy BarcelončanovGólové oslavy Barcelončanov Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti FC Barcelona si vybojovali postup do osemfinále Ligy majstrov, keď v zápase 5. kola zvíťazili na ihrisku Spartaka Moskva hladko 3:0. "Barca" o svojom triumfe v Lužnikách rozhodla už v prvom polčase. Skóre otvoril umiestnenou strelou z hranice šestnástky brazílsky obranca Dani Alves, potom sa dvakrát presadil argentínsky kanonier Lionel Messi. Barcelona má v G-skupine 12 bodov, Spartak na poslednom mieste o deväť menej.

"Nechceli sme pripustiť, aby sa zopakovala situácia z duelu na pôde Celticu Glasgow, kde sme vyšli naprázdno. Od začiatku sme sa do Spartaka zahryzli a už v prvom polčase sme rozhodli o našom postupe do osemfinále. Pozitívne je, že sme neinkasovali, v posledných zápasoch sme totiž dostávali príliš veľa gólov," povedal pre španielsku televíziu Messi.

V druhom stretnutí skupiny dosiahla veľmi dôležité domáce víťazstvo Benfica Lisabon, ktorá zdolala Celtic Glasgow.

O druhú postupovú miestenku z G-skupiny tak zabojujú v poslednom 6. kole práve Celtic (hrá doma so Spartakom Moskva) a Benfica (predstaví sa na pôde Barcelony).