Do bobov mieri ďalšia atlétka, Austrálčanka Pittmanová chce ísť na OH

Jana Pittmanová
Jana Pittmanová

MELBOURNE - Dvojnásobná majsterka sveta v behu na 400 metrov cez prekážky Austrálčanka Jana Pittmanová (30) sa chystá vrátiť zo športového dôchodku. Miesto na atletickú dráhu však mieri do ľadového koryta. S Astrid Radjenovicovou by sa chceli dostať na zimné olympijské hry v Soči 2014 ako bobistky.

"Astrid zaostáva o desatinu alebo dve za najrýchlejšími bobistkami, preto k sebe hľadá niekoho rýchleho a silného, kto by jej pomohol," povedala Pittmanová. "Je to síce úplne iný šport, ale ak spolu dobre potrénujeme, mohli by sme byť na olympiáde do šiesteho miesta," dodala.

Ak by sa svojou snahou uspela, nasledovala by americké šprintérky Lolo Jonesovú a Tianna Madisonovú, ktoré už majú za sebou premiéru vo Svetovom pohári.

Pittmanová má na konte tituly majsterky sveta z rokov 2005 a 2007. Na olympijský úspech však nedosiahla. V roku 2004 v Aténach skončila piata. V Pekingu sa nepredstavila kvôli zraneniu a zdravotné problémy jej nedovolili pripraviť sa na tohtoročné hry v Londýne. Namiesto nich ukončila kariéru.


Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA