Skrátené Super-G v St. Moritzi ovládla Vonnová, Gantnerová 50.

Lindsey VonnováLindsey Vonnová Zdroj: SITA

ST. MORITZ - Americká lyžiarka Lindsey Vonnová (28) zvíťazila v Super-G v rámci SP v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi. Držiteľka veľkého glóbusu z uplynulej sezóny zvládla trať, ktorú skrátili pre nepriaznivé poveternostné podmienky, za 1:02,71 min pred druhou Slovinkou Tinou Mazeovou (+0,37 s) a na tretej priečke skončila ďalšia Američanka Julia Mancusová (+1,01).

Pre lyžiarku to bolo už štvrté tohtosezónne a celkovo 57. víťazstvo na pretekoch Svetového pohára. Vonnovej tak chýba na vyrovnanie rekordu Rakúšanky Annemarie Moserovej-Pröllovej (62) iba päť triumfov.

Slovenská reprezentantka Jana Gantnerová skončila na 50. mieste s odstupom 4,49 s.

V celkovom poradí je na čele stále Mazeová s 577 bodmi pred druhou Mariou Höflovou-Rieschovou (414 b) a na treťom mieste figuruje Vonnová (410).

Preteky sa napokon uskutočnili, no so štartom na náhradnom mieste a so skrátenými intervalmi medzi štartujúcimi. V hornej časti pôvodne plánovanej trate bola znížená viditeľnosť, ku ktorej sa pridal i silný vietor.

Super G: 1. Lindsey Vonnová (USA) 1:02,71 min, 2. Tina Mazeová (Slovin.) +0,37 s, 3. Julia Mancusová (USA) +1,01, 4. Fabienne Suterová (Švaj.) +1,27, 5. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) +1,31, 6. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +1,45, ... 50. Jana Gantnerová (SR) +4,49

Poradie vo SP 2012/2013 (po 9 z 37 pretekov): 1. Tina Mazeová (Slovin.) 577 bodov, 2. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 414, 3. Lindsey Vonnová (USA) 410, 4. Kathrin Zettelová (Rak.) 320, 5. Julia Mancusová (USA) 241, 6. Dominique Gisinová (Švaj.) 199, ... 32. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 69.

Poradie SP v super G: 1. Lindsey Vonnová (USA) 200, 2. Julia Mancusová (USA) 140, 3. Tina Mazeová (Slovin.) 130, 4. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 90, 5. Fabienne Suterová (Švaj.) 76, 6. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 62