Real uspel gólmi Özila vo Valladolide, jasný triumf Málagy

Mesut Ozil strelil vo Valladolide dva gólyMesut Ozil strelil vo Valladolide dva góly Zdroj: SITA

MADRID - V prvom zápase 15. kola španielskej futbalovej Primera División Real Sociedad San Sebastian iba remizoval s Getafe 1:1. V ďalšom stretnutí nezaváhali futbalisti Málagy a v andalúzskom derby zdolali Granadu presvedčivo 4:0.

Real Madrid triumfoval na pôde Valladolidu 3:2, hoci v prvom polčase dvakrát prehrával. Domáci vyhrávali od 7. minúty po góle angolského útočníka Manucha. Madridčania odpovedali o päť minút neskôr, keď presne mieril francúzsky útočník Karim Benzema. V ďalších minútach sa opäť ujal vedenia Real Valladolid po druhom presnom zásahu Manucha. Potom však prišli chvíle Özila. Súperovho brankára sa mu podarilo prekonať v 45. a 72. minúte, čím uzavrel stav na 3:2 pre "biely balet". "Toto je Özil, akého všetci poznáme a akého chceme vidieť," povedal asistent trénera Realu Aitor Karanka

Real Sociedad San Sebastian - FC Getafe 1:1 (0:0)
Góly: 90.+1 Martinez - 86. Lafita

FC Málaga - Granada CF 4:0 (2:0)
Góly: 27. Joaquin, 33. Saviola, 75. Ignacio Camacho, 85. Santa Cruz

Real Valladolid - Real Madrid 2:3 (2:2)
Góly: 7. a 22. Manucho Goncalves - 45. a 72. Mesut Özil, 12. Benzema

Osasuna Pamplona - Valencia 0:1 (0:0)
Gól: 56. Soldado