Lakers prerušili sériu prehier, Thunder dominujú lige

Dwight Howard branený Kevinom Seraphinom a Bradleym BealomDwight Howard branený Kevinom Seraphinom a Bradleym Bealom

NEW YORK - Basketbalisti Los Angeles po štyroch prehrách ochutnali v NBA pocit z víťazstva, keď vyhrali najmä efektívnej tretej štvrtine na palubovke Washingtonu Wizards 102:96. Mužstvo z hlavného mesta tak aktuálne zostáva najhorším tímom v tabuľke zámorskej profisúťaži.

Strelcom zápasu vo Washingtone bol Kobe Bryant, víťazom pomohol 30 bodmi, hoci minul plných 20 pokusov. Hviezdny krídelník dodal i sedem doskokov a sedem asistencií. Produktívnejší bol náhradník Jodie Meeks ako autor 24 bodov. Wizards mali hneď päť dvojciferných strelcov, medzi ktorými dominoval náhradník Cartier Martin s 21 bodmi. Na 17 bodoch sa stretli Nené a Martell Webster, Kevin Séraphin zaznamenal 16 bodov a Jordan Crawford, ktorý atypicky nastúpil na rozohrávke, nazbieral 11 bodov.

Indiana Pacers zvíťazila nad Philadelphiou 76ers 95:85, pričom v drese domácich sa prezentoval Paul George 28 bodmi a jeho kolega Roy Hibbert odohral najlepší zápas v kariére. George dal 14 bodov počas tretej štvrtiny, v ktorej domáci privodili zvrat. Hibbert nazbieral 19 bodov a 13 doskokov. Philadelphia hrala bez rozohrávača Jrue Holidaya, ktorý má problémy s ľavým chodidlom. vo farbách 76ers dal Evan Turner 20 bodov a náhradník Spencer Hawes 18.

Kevin Durant zaznamenal 31 bodov, Serge Ibaka pridal 18 bodov a 11 doskokov, vďaka čomu Oklahoma City Thunder zdolala Sacramento Kings 113.103. Pre Thunder je to desiata výhra v rade a momentálne vedúci tím celej NBA ťahá najdlhšiu sériu od novembra 1996, kedy si ešte ako Seattle SuperSonics zapísali šnúru jedenástich víťazstiev.

Basketbalisti Toronto Raptors zdolali Dallas Mavericks 95:74 a ukončili tak sériu šiestich stretnutí bez víťazstva. Za domácich dal Linas Kleiza 12 z 20 bodov vo štvrtej štvrtine a "zelenáč" Terrence Ross pridal 18 bodov. V drese Raptors im ešte so 14 bodmi sekundovali DeMar DeRozan a Jose Calderon. Mavericks, ktorí nad Oklahoma City vyhrali štrnásť z posledných sedemnástich vzájomných dueloch, "vyhoreli" pri streľbe spoza trojkjového oblúka. Thunder nepremenili ani jeden trojbodový pokus z trinástich, čo sa im naposledy stalo vo februári 1999.

Cleveland - Milwaukee 86:90 (17:25, 26:27, 24:20, 19:18)

Brooklyn - Detroit 107:105 po dvojnásobnom predĺžení (23:25, 36:22, 14:30, 17:13 - 10:10, 7:5)

Houston - Boston 101:89 (27:19, 16:26, 32:25, 26:19)ň

Indiana - Philadelphia 95:85 (25:20, 17:24, 29:22, 24:19)

New Orleans - Minnesota 102:113 (23:28, 27:22, 23:32, 29:31)

Phoenix - Utah 99:84 (34:22, 22:20, 21:23, 22:19)

Orlando - Golden State 99:85 (19:14, 32:21, 30:29, 18:21)

Toronto - Dallas 95:74 (24:25, 30:16, 15:14, 26:19)

Denver - Memphis 99:94 (17:16, 28:25, 24:28, 30:25)

Washington - Los Angeles Lakers 96:102 (25:27, 30:31, 14:25, 27:19)

Oklahoma - Sacramento 113:103 (29:26, 32:16, 21:26, 31:35)