Suverénna Barcelona a 91. gól Messiho, Real prehral v Málage

Gólové oslavy BarcelončanovGólové oslavy Barcelončanov Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Barcelony vyhrali v zápase 17. kola španielskej ligy na ihrisku Valladolidu 3:1. Góly suverénneho lídra tabuľky strelili Xavi, Lionel Messi a Tello.

Barcelona tak bude mať počas krátkej zimnej prestávky deväťbodový náskok na druhé Atlético Madrid, Messi posunul hranicu strelených gólov v kalendárnom roku na 91. Katalánsky veľkoklub prekonal so 121 presnými zásahmi aj rekord dosiahnutých ligových gólov v jednom roku, ktorý doteraz držal Real Madrid.

Na lavičke hostí chýbal kouč Tito Vilanova, ktorý absolvoval operáciu po opätovnom prepuknutí rakoviny. Jeho dočasným zástupcom je asistent Jordi Roura.

V boji o obhajobu titulu opäť zakopol madridský Real, ktorý v Málage prehral 2:3. Andalúzsky klub dostal do vedenia v 49. minúte Isco, a hoci favorit vyrovnal zásluhou vlastného gólu Sergia Sancheza, defenitívne ho položil dvojnásobný úder Roque Santa Cruza. "Biely balet" tak zimuje na treťom mieste a na Barcelonu už stráca priepastných 16 bodov.

Tréner Realu Jose Mourinho prekvapil mnohých fanúšikov, keď dal od začiatku stretnutia v bránke prednosť Antoniovi Adanovi Garridovi (25). Španiel vytlačil Ikera Casillasa, ktorý v prebiehajúcej sezóne odchytal všetky ligové duely. Casillas naposledy neštartoval v ligovom stretnutí 5. mája, keď už mal Real istotu zisku titulu v La Lige.

Futbalisti piateho tímu tabuľky Betisu Sevilla nečakane prehrali na domácej pôde s Mallorcou 1:2.

Betis Sevilla - Mallorca 1:2 (1:1)
Góly: 5. Beňat - 30. Victor, 47. Javi Marquez (z 11m)

Real Valladolid - FC Barcelona 1:3 (0:1)
Góly: 89. Javi Guerra - 43. Xavi, 59. Messi, 90.+4 Tello

Málaga - Real Madrid 3:2 (0:0)
Góly: 48. Isco, 71. a 76. Santa Cruz - 66. vlastný Sanchez, 82. Benzema

Osasuna Pamplona - Granada 1:2 (1:1)
Góly: 8. Nino - 41. Mainz, 48. Benítez

Athletic Bilbao - Real Zaragoza  0:2 (0:2)
Góly: 31. Apono (11 m), 42. Helder Postiga.