OH 2012 - strana 14

Martin Tešovič
Slovensko
Tešovič na 11. mieste, víťazom Torochtij z Ukrajiny

LONDÝN - Ukrajinský vzpierač Oleksij Torochtij získal na OH v Londýne zlatú medailu v kategórii do 105 kg, keď v dvojboji dosiahol výkon 412 kg (185 trh+...

Jang Hak-seon
Novinky
Zlato v preskoku ukoristil Kórejčan Jang Hak-seon

LONDÝN - Juhokórejský športový gymnasta Yang Hak-seon získal na OH 2012 v Londýne zlato v preskoku. V pondelok si striebornú medailu vybojoval Rus Denis...

Usain Bolt
Novinky
Boltovi sa nepáči olympijská bezpečnosť: Sú tu divné pravidlá

LONDÝN - Jamajský šprintér Usain Bolt, ktorý v nedeľu potvrdil svoju dominanciu v behu na 100 metrov, sa sťažoval na nezmyselné bezpečnostné pravidlá na...

Erik Varga
Novinky
Vargu posledná položka pripravila o finále, Cernogoraz zlatý

LONDÝN- Erik Varga nepostúpil do finále disciplíny trap mužov. V dvojdňovej kvalifikácii obsadil 12. miesto výkonom 121 terčov (24-25-24-25-23), na účasť...

Alija Mustafinová
Novinky
Ruska Mustafinová olympijskou víťazkou na bradlách

LONDÝN - Ruska Alija Mustafinová triumfovala v pondelňajšom finále na bradlách v športovej gymnastike žien. Výkon 17-ročnej rodáčky z Jegorjevska v Moskovskej...

Taoufik Makhloufi
Novinky
Makhloufiho vylúčili z olympiády, nebežal naplno

LONDÝN - Alžírčana Taoufika Makhloufiho, ktorý patril medzi medailových favoritov v behu na 1500 metrov, vyradili z olympijských hier v Londýne, pretože...

Arthur Nabarrete Zanetti
Novinky
Zanetti získal zlatú medailu na kruhoch, prvú pre Brazíliu

LONDÝN - Brazílčan Arthur Nabarrete Zanetti (22) získal zlatú medailu na kruhoch vo finále v športovej gymnastike. Výkon subtílneho gymnastu (156 cm) ocenili...

Sally Pearsonová
Novinky
Pearsonová s historickým časom v rozbehoch na OH

LONDÝN - Austrálčanka Sally Pearsonová dosiahla najrýchlejší čas v pondelňajších rozbehoch na 100m cez prekážky na OH v Londýne. Úradujúca majsterka sveta...

Li-ťia Sü
Novinky
Jachtári Sü a Slingsby zlatí v triedach Radial a Laser

LONDÝN - Čínska jachtárka Li-ťia Sü získala na OH 2012 v Londýne zlatú medailu v triede Laser Radial. Striebornú medailu si vybojovala Holanďanka Marit...

Jozef Gönci
Slovensko
Gönci sa rozlúčil 31. miestom, víťazom Campriani

LONDÝN - Ani svoj tretí štart na OH 2012 v Londýne nepremenil Jozef Gönci do finálového postupu. V kedysi jeho "parádnej" disciplíne ľubovoľnej malokalibrovke...

Li Siao-sia a Jüe
Novinky
Do finále stolného tenisu favorizované Číňanky a Japonky

LONDÝN - Vo finále tímovej stolnotenisovej súťaže žien sa predstavia dve najvyššie nasadené družstvá. Číňanky i Japonky prešli doterajšími stretnutiami...

Lucia Klocová počas rozbehu
Slovensko
Klocová na 1500 m do semifinále v národnom rekorde

LONDÝN - Lucia Klocová absolvovala v pondelok v Londýne vydarenú premiéru na veľkom podujatí na 1500 m. Trať zvládla v rozbehu v novom slovenskom rekorde...

Foto Gelle s Vlčekom
Slovensko
Dvojkajak v zložení Gelle, Vlček suverénne do finále

LONDÝN - Slovenský dvojkajak v zložení Peter Gelle, Erik Vlček sa na OH 2012 v Londýne suverénnym spôsobom prebojoval do A-finále K2 na 1000 m. Úradujúci...

Foto Fľaša na dráhe
Novinky
Bolta nevyviedli z koncentrácie ani hodená fľaša a nadávky

LONDÝN - Londýnska polícia zadržala muža, ktorý pred štartom finále behu na 100 m mužov hodil fľašu smerom k Usainovi Boltovi a ďalším aktérom absolútneho...

Marek Krajčovič
Slovensko
Semifinále K1 bez Krajčoviča, posledný so stratou 9 sekúnd

LONDÝN - Marek Krajčovič nepostúpil na OH 2012 v Londýne do semifinále K1 na 1000 m. Olympijský debutant obsadil v tretej rozjazde posledné siedme miesto...

Oscar Pistorius
Novinky
Pistorius poctený víťazom Jamesom, čaká ho ešte štafeta

LONDÝN - Hendikepovaný juhoafrický šprintér Oscar Pistorius (25) sa nedostal do finále behu na 400 m. Rodák z Pretórie, ktorý má amputované obe dolné končatiny,...

Foto Dana Velďáková
Slovensko
Velďáková: Prekážala mi atmosféra, prišlo veľa divákov

LONDÝN - Trojskokanka Dana Velďáková veľmi túžila, aby si olympijské finále užila. V hluku, keď bubienky praskali pri každom mene britského atléta a aj...

Usain Bolt
Novinky
Médiá oslavujú Boltov návrat: Nikto ho nepredbehne

LONDÝN - Ohlasy svetových médií na nedeľňajšie finále behu na 100 m na olympijských hrách v Londýne:

Roger Federer, Andy Murray
Novinky
Federer o ľútosť nestojí: So striebrom som spokojný

LONDÝN - Aj keď Roger Federer (30) vo finále olympijskej dvojhry s Britom Andym Murraya neuhral ani set a nedosiahol na posledný cenný titul, ktorý v jeho...

Foto Usain Bolt
Novinky
Bolt po pretekoch snov: Keď ide o titul, som pripravený

LONDÝN - Olympijským víťazom v behu na 100 metrov je opäť Usain Bolt (25). Jamajčan zopakoval pekinské víťazstvo v novom olympijskom rekorde 9,63 sekundy....