OH 2012 - strana 16

Foto Andy Murray
Novinky
Briti sa tešia zo zlata, Murray vo finále zničil Federera

LONDÝN - Britský tenista Andy Murray získal na OH 2012 v Londýne zlatú medailu vo dvojhre. Rodák zo škótskeho Dunblane vo finále v pozícii turnajovej...

Ben Ainslie
Novinky
Ainslie má štvrté zlato, najúspešnejší jachtár histórie

LONDÝN - Brit Ben Ainslie získal štvrté olympijské zlato za sebou a s piatimi medailami sa stal najúspešnejším jachtárom histórie hier. V dnešnom finále...

Katarína Berešová
Slovensko
Berešová po maratóne: Minimálne polroka ho nechcem vidieť

LONDÝN - Slovenská maratónkyňa Katarína Berešová podala na londýnskej olympiáde hrdinský výkon. V každých pretekoch sa odvíja dramatická zápletka vpredu...

Foto Juan Martín Del Potro
Novinky
V súboji o bronz triumf Del Potra nad Djokovičom

LONDÝN - Argentínsky tenista Juan Martín Del Potro získal na olympijskom turnaji v Londýne bronzovú medailu vo dvojhre. V dueli o tretie miesto zvíťazil...

Erik Varga
Slovensko
Varga v trape po prvej časti kvalifikácie na 13. mieste

LONDÝN - Posledný z trojice slovenských brokárov v Londýne vstúpil do prvej časti (75 terčov) kvalifikácie v trape. Erik Varga v nej dosiahol výkon 73...

Lucia Klocová
Slovensko
Klocovej premiéra sa blíži: Byť spokojná sama so sebou

LONDÝN - Atlétka Lucia Klocová (28) absolvuje na Hrách XXX. olympiády v Londýne v pondelok premiéru na veľkom podujatí na 1500 m. Martinčanka doteraz na...

Foto Tan Lin
Novinky
Tan Lin ako prvý obhájil zlato v bedmintonovej dvojhre

LONDÝN - Čínsky bedmintonista Tan Lin (28) obhájil olympijské zlato vo dvojhre. Majster sveta rovnako ako pred štyrmi rokmi v Pekingu porazil aj v Londýne...

Víťazné švédske duo Fredrik
Novinky
Jachting: Zlato v triede Star pre Švédov Lööf, Salminen

LONDÝN - Víťazmi triedy Star mužov v rámci jachtárskych súťaží na Hrách XXX. olympiády v Londýne sa stali členovia švédskej posádky Fredrik Lööf a Max...

Foto Tiki Gelanaová
Novinky
Maratónske zlato pre Etiópčanku Gelanaovú, Berešová 99.

LONDÝN - Etiópčanka Tiki Gelanaová (24) sa stala v Londýne olympijskou víťazkou v maratóne. Vytrvalkyňa triumfovala v typicky premenlivom ostrovnom počasí...

Foto Sestry Serena (vpravo) a
Novinky
Sestry Williamsové obhájili zlato, striebro do Česka

LONDÝN - Sestry Serena a Venus Williamsové získali titul vo štvorhre na turnaji v rámci olympijských hier 2012 v Londýne. Nenasadené Američanky zdolali...

Missy Franklinová
Novinky
Franklinová o Phelpsovi: Dúfam, že sa mu dokážem priblížiť

LONDÝN - Americká tínedžerská plavecká hviezda Missy Franklinová vyhlásila, že je pripravená nasledovať zlaté kroky svojho krajana Michaela Phelpsa. Sedemnásťročnej...

Foto Juraj Tužinský
Slovensko
Slováci ani v ľubovoľnej pištoli neuspeli, zlato má Kórea

LONDÝN - Ani druhé vystúpenie slovenských pištoliarov pod piatimi olympijskými kruhmi v Londýne sa neskončilo postupom do finále. V kvalifikácii ľubovoľnej...

Jao Ming
Novinky
Jao Ming obhajuje vylúčené Číňanky: Stali sa z nich obete

PEKING - Príbeh diskvalifikovaných čínskych bedmintonistiek na olympijských hrách v Londýne nenechal chladnú ani bývalú hviezdu basketbalovej NBA Jao Minga.

Jessica Ennisová
Novinky
Ennisová zavrhla štart na 100 m prekážok: Prioritou bol sedemboj

LONDÝN - Britská atlétka Jessica Ennisová po suverénnom víťazstve v sedemboji nebude na olympijských hrách v Londýne útočiť na druhý kov vo svojej silnej...

Michael Phelps
Novinky
Phelps: Stal som sa najlepším plavcom všetkých čias

LONDÝN - Michael Phelps si kedysi povedal, že v tridsiatich rokoch už plávať nemieni. Svoje predsavzatia splnil, navyše s bonusom - americký fenomén skončil...

Martina Hrašnová
Slovensko
Kladivárka Hrašnová pred Londýnom: Forma dobre vystúpala

BRATISLAVA - V čase keď sa už slovenskí olympionici pomaly vracajú z Londýna domov, medzi nimi aj úspešní bronzoví bratia Hochschornerovci, ďalšia časť...

Nikola Kovačevič a Leandro
Novinky
Pätsetové šlágre pre Brazíliu, Taliansko a Rusko

LONDÝN - Po zápasoch predposledného kola základnej fázy volejbalového turnaja mužov na Hrách XXX. olympiády v Londýne je známa už šestica tímov, ktoré...

Daniel Sarmiento Melian a
Novinky
Island zdolal Francúzsko, Španieli deklasovali Maďarov

LONDÝN - Reprezentanti Tuniska vyhrali na olympijskom hádzanárskom turnaji v Londýne nad domácou Veľkou Britániou v A-skupine rozdielom sedemnástich gólov...

Ilustračné foto
Novinky
Holanďanky so štvrtou výhrou, bitka o postup v B-skupine

LONDÝN - Pozemné hokejistky Austrálie vyhrali v základnej B-skupine nad JAR tesne 1:0. Spoločne s Argentínou a Novým Zélandom sú na čele skupiny s troma...

Anton Kučmín na 20
Slovensko
Chodec Kučmín nehľadel vpred: Šliapal som na úsporný plyn

LONDÝN - Chodca Antona Kučmína pri Buckinghamskom paláci v tempe pobláznení súperi nevytočili. Od voľnosti, spočiatku dosť pomalej, podobne ako vlani na...