OH 2012 - strana 9

Gijs van Hoecke
Novinky
Oslava 15. miesta na olympiáde: Cyklista Van Hoecke na mol

LONDÝN - Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Znie tradičné olympijské heslo. A keď už je po súťaži, treba účasť na športovom sviatku aj poriadne...

Danuta Kozáková
Novinky
Kozáková vo finále K1 žien na 500 metrov suverénna

LONDÝN - Maďarka Danuta Kozáková sa stala olympijskou víťazkou v rýchlostnej kanoistike v kajaku jednotlivkýň na 500 m. Vo finále bola vicemajsterka sveta...

Franziska Weberová a Tina
Novinky
Nemky Weberová a Dietzeová prekazili v K2 Maďarkám hetrik

LONDÝN - Franziska Weberová a Tina Dietzeová prerušili víťaznú šnúru maďarského dvojkajaka Katalin Kovácsová, Natasa Dusevová-Janicsová na olympijských...

Ivana Kmeťová a Martina
Slovensko
Kmeťová s Kohlovou sa rozlúčili piatym miestom v B-finále

LONDÝN - Dvojkajak Ivana Kmeťová, Martina Kohlová obsadil vo B-finále na 500 m na olympijských hrách v Londýne 5. priečku a v celkovom hodnotení tejto...

Peter Kretschmer a Kurt
Novinky
Kretschmer s Kuschelom potvrdili úlohu favoritov v C2

LONDÝN - Nemeckí rýchlostní kanoisti Peter Kretschmer a Kurt Kuschela potvrdili úlohu najväčších favoritov a vyhrali preteky C2 na 1000 m na olympijských...

Foto Slovenský štvorkajak: Peter Gelle,
Slovensko
Slovenský štvorkajak vo finále šiesty, vyhrali Austrálčania

LONDÝN - Slovenský štvorkajak v zložení Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček a Juraj Tarr obsadil vo finále kategórie K4 na 1000 metrov šieste miesto....

Ashton Eaton
Novinky
Lídrom desaťbojárov po prvom dni s prehľadom Američan Eaton

LONDÝN - Svetový rekordér Ashton Eaton z USA je po prvom dni s prehľadom na čele súťaže desaťbojárov. V Londýne zatiaľ získal 4661 bodov a vedie s viac...

Foto Lucia Klocová
Slovensko
Bojovníčka Klocová: Chýbala mi podprsenka, postup si užívam

LONDÝN - Slovenských fanúšikov potešila na olympijských hrách v Londýne bežkyňa Lucia Klocová (28), ktorá postúpila do finále na 1500 metrov. Semifinále...

Foto Wu Ťing-jü
Novinky
Víťazmi taekwonda obhajkyňa Wu Ťing-jü a Španiel Bonilla

LONDÝN - Číňanka Wu Ťing-jü obhájila triumfom vo finálovom zápase taekwonda zlatú medailu spred štyroch rokov. Wu Ťing-jü jednoznačne zdolala Guatemalčanku...

Foto Misty Mayová-Treanorová a Kerri
Novinky
Mayová a Walshová ukončili kariéru tretím olympijským zlatom

LONDÝN - Reprezentantky Spojených štátov amerických Misty Mayová-Treanorová a Kerri Walshová získali zlaté medaily v plážovom volejbale na Hrách XXX. olympiády...

Natalia Anťuchová
Novinky
Ruska Anťuchová triumfovala na 400 m prekážok, bronz do Česka

LONDÝN - Ruska Natalia Anťuchová sa stala olympijskou víťazkou v behu na 400 m prekážok. Vo finále dosiahla čas 52,70 s, ktorým len o 6 stotín zaostala...

Brittney Reese pri svojom
Novinky
Zlato v skoku do diaľky získala Američanka Reeseová

LONDÝN - Američanka Brittney Reeseová sa stala víťazkou súťaže diaľkarok na olympijských hrách v Londýne. Vo finále dosiahla v druhej sérii 712 cm a o...

Jekaterina Gamovová pri príjme
Novinky
Legendárna Gamovová ukončila reprezentačnú kariéru

LONDÝN - Legenda svetového volejbalu, ruská smečiarka Jekaterina Gamovová (31), po prehranom štvrťfinálovom zápase na Hrách XXX. olympiády v Londýne s...

Aries Merritt vybojoval v
Novinky
Merritt potvrdil úlohu favorita v behu cez prekážky

LONDÝN - Američan Aries Merritt (27) potvrdil úlohu favorita a stal sa víťazom pretekov na 110 m prek. na olympijských hrách v Londýne. Vo finále finišoval...

Dmitrij Ilinyk a Alexej
Novinky
Volejbalisti Ruska v semifinále, sen USA o obhajobe skončil

LONDÝN - Reprezentanti Ruska postúpili do semifinále volejbalového turnaja na Hrách XXX. olympiády v Londýne. Zverenci trénera Vladimira Alekna vo štvrťfinálovom...

Foto Allyson Felix
Novinky
Američanka Felixová získala zlato v behu na 200 m

LONDÝN - Americká šprintérka Allyson Felixová sa po dvoch striebrach konečne dočkala v pretekoch na 200 m na olympijských hrách zlatej medaily, keď vyhrala...

Usain Bolt a Yohan
Novinky
Bolt s Blakeom postúpili suverénne do finále behu na 200 m

LONDÝN - Svetový rekordér Usain Bolt i jeho tradičný rival Yohan Blake si to rozdajú na OH v Londýne v boji o zlato aj v behu na 200 metrov. Obaja Jamajčania...

Ilustračné foto
Novinky
Keňské Nairobi zvažuje kandidatúru na OH 2024

LONDÝN - Kenské hlavné mesto Nairobi sa plánuje uchádzať o OH 2024. Keňa by sa rada stala prvým africkým štátom, ktorý privíta olympiádu.

Vyčerpaný Richard Varga
Slovensko
Triatlonista Varga spokojný, s Brownleeovcami oslavoval zlato

LONDÝN - Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil na Hrách XXX. olympiády v Londýne veľmi dobré 22. miesto. Vzhľadom na to, že si účasť pod piatimi...

Novinky
Klocová po proteste do finále, v novom slovenskom rekorde

LONDÝN - Slovenská atlétka Lucia Klocová (28) postúpila do finále v behu na 1500 metrov na OH v Londýne až na základe cieľovej fotografie a protestu slovenskej...