Sekera si opäť privodil zranenie, Thornton ho narazil na mantinel

Andrej SekeraAndrej Sekera Zdroj: SITA

BUFFALO - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera z Buffala nedohral domáci zápas NHL proti Bostonu (4:2). Zadák sa zranil po tom, čo ho v polovici tretej tretiny po odohratí puku v rohu klziska narazil na mantinel útočník Bruins Shawn Thornton.

Sekera po zákroku spadol na ľad, kde ležal niekoľko minút. Z hracej plochy sa dostal len za asistencie spoluhráčov. Podľa trénera Sabres Lindyho Ruffa dostal Sekera veľmi bolestivého "koňara".

Portál diebytheblade.com informoval, že bojnický rodák by mal vynechať najbližšie jeden či dva zápasy Buffala. Jeho miesto v defenzíve zaujme Mike Weber alebo T.J. Brennan.

Vicemajster sveta z Helsínk a najproduktívnejší slovenský hokejista na MS 2012 utrpel v prebiehajúcej sezóne už druhé zranenie, v úvode mesiaca chýbal pre problémy s členkom. V doterajšom priebehu ročníka odohral 12 stretnutí, v ktorých strelil jeden gól a pridal dve asistencie.