Zvolen skomplikoval záchranárske práce Žiline: Vlkov potopil debakel v tretej tretine

Radosť ZvolenčanovRadosť Zvolenčanov Zdroj: SITA

ZVOLEN - Domáci začali aktívne a každú jednu možnosť premieňali na strelecký pokus. Brankár Koutský musel mať oči na stopkách a veľmi rýchlo sa dostal do správnej prevádzkovej teploty. Dôležitosť zápasu si naplno uvedomovali aj hostia a na ľade si hráči nič nedarovali. V 8. min Hraško v dobrej pozícii presne netrafil, inak sa väčšie šance nerodili. Viac nátlaku vyvinuli Zvolenčania, v 14. min ešte Škvaridlo zblízka skórovať nestihol, no v 15. min aj so značnou dávkou šťastia Bortňák dorazil vyrazenú strelu Podkonického do bránky. O necelú minútu neskôr nepotrestal Kalla hrúbku Muchu a nevyužil jednu z mála šancí Žilinčanov v prvej tretine.

Akoby však pripravil pôdu na vyrovnanie, v 19. min nekompromisne po nahrávke od Lipovského sa oň postaral Linet. Prvá prestávka pomohla viac domácim, po 48 sekundách ukázal povestný prienik Michal Chovan a bekhendom našiel medzeru medzi betónmi Koutského. Chuť na ďalšie góly narástla a keď sa hostia tlaku ubránili, tak opäť pohrozili.

Najlepší strelec súťaže Tomas neprekonal v 26. min Šimka a prišiel trest. V 27. min na blafák Bortňáka nemal Koutský nárok, vyznamenal sa však aj P. Zuzin krásnou nahrávkou. Hostia bojovali, v 33. min Lipovský trafil hornú žŕdku, následne sa nepresadil Tomas, z dvojgólového náskoku súpera však skresal po šikovnom doklepnutí v 37. min Bagin. Tretiu tretinu poznačila v jej úvode šanca P. Zuzina i Bortňáka a o niečo neskôr mimoriadne dôležitý gól, keď z agresívnosti pred bránkou vyťažil v 47. min P. Zuzin.

Ďalšie dvojgólové vedenie si už domáci nenechali vziať, unikátne ani raz nezohrievali trestnú lavicu, z hostí len Klouda s Tomasom, a aj absolútna disciplína a účinná taktika v závere im pomohla k trom bodom. Zaslúžené víťazstvo Zvolenčania ešte famózne zvýraznili. Hrdinom zápasu sa stal Bortňák s hetrikom, ktorý po blafáku zavŕšil v 57. min. Ako presný knokaut zapôsobil ešte šiesty gól domácich, postaral sa oň v 59. min Podkonický, a siedmy Michala Chovana 47 sekúnd pred koncom po nahodenej úplne nevinnej strele.

HKM Zvolen - MsHK Žilina 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)
Góly: 15. Bortňák, 21. Michal Chovan, 27. Bortňák, 47. P. Zuzin, 57. Bortňák, 59. Podkonický, 60. Michal Chovan - 19. Linet, 37. Bagin. Rozhodcovia Kubuš - Junek, Šefčík, vylúčení 0:1, navyše Klouda a Tomas (Žilina) obaja 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 1380 divákov

Július Šupler (tréner Zvolena): "Bol to náročný zápas z taktického i psychologického hľadiska. Mali sme veľkú zodpovednosť voči divákom i voči tomu, aby sme vyhrali. V prvej tretine bol súper veľmi aktívny, bolo to vyrovnané, a keď sme robili chyby, súper nás často dostal pod tlak. V druhej tretine sa to trošku z našej strany zlepšilo, chalani ju zvládli k spokojnosti a po peknej kombinácií využili tlak. V závere sme potešili divákov, keď sme dosiahli viac gólov a zmazali tým nie celkom vydarené prvé a druhé dejstvo. Som rád, že tretia formácia ustrážila údernú žilinskú útočnú trojku a teší ma aj Bortňákov hetrik."

Martin Groma (asistent trénera Žiliny): "Ak by zápas trval sedem hodín, tak by sme sa presilovej hry asi ťažko dočkali. Prvá tretina bola vyrovnaná z oboch strán a v druhej tretine sme mali slabších desať minút, po ktorých išiel súper do vedenia. V závere strednej časti sme sa dostali do mohutného tlaku, ale z množstva šancí sme využili iba jednu. V záverečnej tretine išiel súper do dvojgólového vedenia, ale už sme sa nedostali do hry. Chlapcom však musím poďakovať za bojovnosť a predvedený výkon v prvých päťdesiatich minútach. Každý zápas bojujeme o účasť v play-off, tento zápas si preberieme, ale musíme sa dôkladne pripraviť na ďalšie stretnutie."

• Zdroj: TASR, SITA