Slováci sa proti Mexiku na Final Four naladili víťazne: Konečne sme mali z volejbalu radosť

Slovenskí volejbalisti v zápase s ČínouSlovenskí volejbalisti v zápase s Čínou Zdroj: worldleague.2015.fivb.com

SOLÚN - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali vo svojom poslednom zápase G-skupiny Svetovej ligy v gréckom Solúni nad Mexikom 3:1 a pred bratislavským Final Four 3. skupiny (4.-5. júla v AEGON Aréne) sa naladili víťazne. Zverenci trénerskej dvojice Gulinelli - Kardoš skončili v skupine na 3. mieste, keď zaznamenali dva víťazstvá a štyri prehry 2:3.

V semifinále Final Four sa slovenskí volejbalisti stretnú 4. júla so Španielskom, alebo Egyptom, druhú dvojicu tvoria Čierna Hora a Čína, alebo Grécko. Slováci nastúpili bez Bencza, nezačali ani Masný a Sopko. V úvode mali slovenskí volejbalisti navrch, viedli 5:1, neskôr 9:6 a 16:12 a mali set pod kontrolou. V druhej polovici sa však Slováci veľmi trápili v útoku, Mexičania postupne náskok znižovali a napokon vyhrali prvý set 25:22. Do druhého dejstva vstúpili lepšie Mexičania, ktorí viedli 6:3 a 12:9. Skladaný však blokom znížil na 13:14 a o chvíľu bolo vyrovnané 16:16. Potom však získali tri body za sebou Stredoameričania a vyhrávali 19:16.

Slováci sa nepoložili, na 20:20 vyrovnal esom Horník a po Kohútovom bloku bolo 23:21 pre Gulinelliho tím. Záver setu Slováci zvládli, vyhrali ho 25:23 a vyrovnali na 1:1.  Mexiko vyhrávalo v treťom sete 5:2, 9:5 a 14:11, ale na servis prišiel Kohút a Slováci otočili na 15:14. Medzitým prišli na ihrisko Patúc a Červeň, rozohral sa Horník a do koncovky išli Slováci s náskokom 19:16. Mexičania vyrovnali na 21:21, ale potom prišiel na servis kapitán Masný a esom vybojoval tri setbaly - 24:21. Prvé dva Slováci nevyužili, tretí však Patúc premenil a Slováci vyhrali set 25:23 - 2:1. Vo štvrtom sete sa dvomi blokmi za sebou blysol Červeň a Slováci otočili zo 4:6 na 11:7. Slováci mali priebeh tohto setu jasne v rukách, vyhrali ho 25:17 a celý zápas 3:1.

Slovensko - Mexiko 3:1 (-22, 23, 23, 17)
Zápas trval: 118 minút. Rozhodovali: Kandil (Egypt) a Pinero (Port.)

SR: Skladaný 4, Horník 18, Kohút 10, Paták 19, Kašper 2, Ogurčák 5, libero Kubš (M. Sopko st. 0, Červeň 6, A. Patúc 5, Masný 1). Tréner: F. Gulinelli.

Mexiko: Vargas 16, P. Rangel 3, Barajas 9, Martinez 7, Aguilera 11, Ruiz 17, libero J. Rangel (Aragon 0, Nava 1). Tréner: R. Vilches

Flavio Gulinelli, tréner Slovenska (zdroj: fivb.com): "V úvode sme mali problémy, pretože Mexičania hrali naozaj dobre. Postupne sme sa však chytili, našli sme zbrane na súpera a pomohli nám aj striedania. Bencz nenastúpil pre zranenie, po lekárskych testoch budeme múdrejší a zistíme, či je to vážne. Dúfam, že to vážne nebude a bude schopný hrať na Final Four v Bratislave."

Matej Paták, smečiar SR (zdroj: fivb.com): "Sme radi, že sme vyhrali, pretože sme nezačali dobre. Atmosféra v tíme nebola dobrá, ale po druhom sete sme sa veľmi zlepšili a konečne sme mali z volejbalu radosť."

Viac o téme: Slovensko Mexiko Svetová liga