VIDEO To snáď nie je ani možné: V Lige majstrov padli tri vlastné góly za 14 minút!

Lukas Podolski a Georgi Zhukov v súbojiLukas Podolski a Georgi Zhukov v súboji Zdroj: SITA

ASTANA - Historický prvý bod pre futbalistov kazašského tímu v Lige majstrov sa zrodil v stredajšom súboji C-skupiny s dramatickým a zároveň chaotický záverom medzi FK Astana a Galatasaray Istanbul. Zo štyroch gólov, ktoré zabezpečili remízu 2:2, tri boli vlastné.

Favorizovaných hostí dostal do vedenia po polhodine hry stredopoliar Bilal Kisa utešenou strelou z približne 30 m. Tento 32-ročný Turek debutoval v Lige majstrov a krajší darček si nemohol dať. Hráči Galatasaray dlho viedli, ale záverečných 14 minút prinieslo málo vídané tri vlastné góly. Najprv sa centrovaná lopta v šestnástke hostí nešťastne odrazila od stopéra Hakana Baltu do bránky a v 77. min bolo 1:1. O deväť minút neskôr sa Turci druhýkrát ujali vedenia, ani poriadne nevedeli ako. Strelu alebo skôr center striedajúceho Sinana Gümüsa z uhla, ktorý ani nesmeroval na bránku, zasiahol domáci brankár Nenad Erič rukami tak nešťastne, že si loptu spätným falšom zrazil za svoj chrbát do siete - 1:2.

To však nebol koniec. Podobne veľký kiks vyprodukoval len o dve minúty neskôr francúzsky obranca Galatasarayu Lionel Carole, ktorý v snahe odkopnúť loptu po ďalekonosnej, ale presnej hlavičke Kolumbijčana Rogera Caňasa, tvrdo namieril do vlastnej siete. Stav 2:2 sa už potom nezmenil a Astana vybojovala prvý bod v Lige majstrov.

"Odohrali sme zápas s historickým zápisom pre Astanu aj celú krajinu. Snažil som sa upokojovať hráčov, aby predvádzali hru, ktorá ich zdobí v najvyššej kazašskej súťaži - teda útočnú a kombinačnú. Nie vždy to vychádzalo. Máme dobrých hráčov, ale na víťazstvá v tejto súťaži musíme pracovať ešte tvrdšie ako doteraz," uviedol bulharský tréner FK Astana Stanimir Stoilov pre server UEFA. Tréner hostí Hamza Hamzaoglu po zápase povedal: "Môj kompliment patrí domácemu tímu za bojovného ducha. Mali sme plán, ako hrať v druhom polčase, aby sme udržali naše vedenie, ale aj domáci mali svoj a dopadlo to zmierlivo. Samozrejme, v princípe sme stratili dva body, keďže sme v zápase dvakrát viedli. Atmosféra a fanúšikovská podpora boli fantastické.“

Astana a Galatasaray majú po dvoch zápasoch v C-skupine LM na konte jediný bod práve za spoločnú remízu a v tabuľke im patria tretia a štvrtá priečka. Na čele je Benfica Lisabon s plným bodovým ziskom po triumfoch nad Astanou (2:0) a v Madride nad Atléticom (2:1).

Viac o téme: Galatasaray Istanbul FK Astana