VIDEO Di Santo pomohol Schalke hetrikom k jasnej výhre, Tottenham stratil body v závere zápasu

Franco di Santo oslavuje svoj hetrikFranco di Santo oslavuje svoj hetrik Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Tottenhamu Hotspur remizovali vo štvrtkovom dueli 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA na ihrisku AS Monaco 1:1 a sú na čele J-skupiny súťaže. Účastníka Premier League poslal v 35. minúte do vedenia Erik Lamela, aspoň bod pre domácich zachránil deväť minút pred koncom presnou hlavičkou striedajúci Stephan El Shaarawy.

Bundesligista Schalke 04 Gelsenkirchen rozhodol o hladkom víťazstve nad gréckym Asterasom Tripolis 4:0 už v prvom polčase, keď sa čistým hetrikom v priebehu šestnástich minút blysol argentínsky útočník Franco Di Santo. Iba na lavičke hostí presedel celý zápas slovenský brankár Tomáš Košický. Schalke je lídrom K-skupiny so šiestimi bodmi pred pražskou Spartou, ktorá si doma poradila s APOEL-om Nikózia 2:0, góly zaznamenali Nigérijčan Kehinde Fatai a obranca Jakub Brabec.

Premožiteľ MŠK Žilina z 3. predkola súťaže Athletic Bilbao prehral na ihrisku holandského AZ Alkmaar 1:2. V tomto dueli sa predstavilo slovenské rozhodcovské trio na čele s hlavným Ivanom Kružliakom. V L-skupine je nečakaným lídrom Partizan Belehrad po cennom triumfe na ihrisku nemeckého Augsburgu 3:1. Bundesligista nemá po dvoch kolách na konte ani bod, Partizan dvakrát bodoval naplno.

Sparta si musela na so súperom poradiť aj bez najvernejších fanúšikov. Tvrdé jadro fanúšikov Sparty Praha totiž vyzvalo na bojkot štvrtkového domáceho duelu Európskej ligy proti Apoelu Nikózia. Nepáči sa im, že jedno euro z každého predaného lístka má podľa dohody európskych klubov putovať na pomoc migrantom, smerujúcim do Európy. Aj napriek tomu mali domáci zápas pevne v rukách, súpera takmer k ničomu nepustili a bez problémov zvíťazili.

Skupinová fáza vyvrcholí záverečným šiestym kolom 10. decembra. Do jarného 16-finále postúpia prvé dva kluby z každej skupiny, tam sa k nim pridá osem tretích zo skupín LM. Finále sa bude hrať 18. mája 2016 v Bazileji.

2. kolo skupinovej fázy EL:

G-skupina:

Lazio Rím - AS St. Etienne 3:2 (1:1)
Góly: 22. Onazi, 48. Hoedt, 80. Biglia – 6. Sall, 84. Monnet-Paquet, ČK: 33. Berič, 77. Sall (obaja St. Etienne)

Rosenborg Trondheim - Dnepr Dnepropetrovsk 0:1 (0:0)
Gól: 80. Selezňov

H-skupina:

Besiktas Istanbul - Sporting Lisabon 1:1 (0:1)
Gól: 61. Tore - 16. Ruiz

Lokomotiv Moskva - Skenderbeu Korce 2:0 (1:0)
Góly: 35. Niasse, 74. Samedov

I-skupina:

Belenenses Lisabon - AC Fiorentina 0:4 (0:2)
Góly: 18. Astori, 45.+2 Babacar, 83. Tonel (vlastný), 90. Rossi

FC Bazilej - Lech Poznaň 2:0 (0:0)
Góly: 55. Bjarnason, 90. Embolo, ČK: 49. Linetty (Lech)

J-skupina:

FK Karabach Agdam - RSC Anderlecht 1:0 (0:0)
Gól: 36. Richard

AS Monaco - Tottenham Hotspur 1:1 (0:1)

Góly: 81. El Shaarawy - 35. Lamela

K-skupina:

Sparta Praha - APOEL Nikózia 2:0 (1:0)
Gól: 24. Fatai, 60. Brabec

Schalke 04 Gelsenkirchen - Asteras Tripolis 4:0 (3:0)
Góly: 28., 37. a 44. Di Santo (tretí z 11m), 84. Huntelaar

L-skupina:

AZ Alkmaar - Athletic Bilbao 2:1 (0:0)
Gól: 55. Henriksen, 65. Boveda (vlastný) - 75. Aduriz
/rozhodovali: Kružliak - Balko, Brendza (všetci SR)/

FC Augsburg - Partizan Belehrad 1:3 (0:1)
Góly: 57. Bobadilla - 31. a 62. Živkovič, 54. Ji Dong-Won (vlastný), ČK: 64. Subič (Partizan)

Viac o téme: Lazio Rím Franco di Santo Schalke 04 Gelsenkirchen AC SParta Praha