Bondra zamieril z dna na vrchol: V novom tíme okamžite presvedčil o svojich kvalitách

Radovan Bondra
Radovan Bondra

WASHINGTON - Pre slovenského 19-ročného útočníka Radovana Bondru to bol významný deň. Z posledného tímu sa presunul do toho najlepšieho. Svoje hokejové schopnosti bude ďalej rozvíjať v rovnakej zámorskej lige WHL, no bojovať už bude v drese nového zamestnávateľa.

Vancouver Giants má na konte 35 bodov, čo ho radí na úplne poslednú priečku v Západnej konferencii. Donedávna zaň bojoval aj Radovan Bondra, no to už je minulosťou. V rámci výmeny odišiel do prvého tímu Prince George Cougars. Ten má na konte 60 bodov. 

Premiéra nemohla dopadnúť lepšie. Bondra sa síce v tíme ešte nestihol aklimatizovať, no okamžite dostal šancu, čo sa trénerovi vyplatilo. Slovenský rodák strelil dôležitý vyrovnávajúci gól na 3:3 v zápase s Medicine Hat Tigers a na ten víťazný asistoval. 

Protihodnota za Bondru boli dvaja hráči (Bartek Bison a Tyler Ho) a voľba v treťom kole draftu 2018.

Generálny manažér Todd Harkins nešetril na Bondrovu adresu slovami chvály: "Radovan je robustný hráč, ktorý rád strieľa na bránu. Svoje statné telo dokáže efektívne využívať v predbránkovom priestore, odkiaľ strieľa góly. To sme videli z prvej ruky, keď to robil proti nám a neraz tak i skóroval. Je posledným dielom do našej tímovej skladačky."

 


Tagy: Radovan Bondra Vancouver Giants Prince George Cougars Todd Harkins

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
hockeysfuture.com

DISKUSIA