VIDEO Šláger medzi Nitrou a Košicami rozlúskli až samostatné nájazdy

Juraj Šiška z HK Nitra (vľavo) a Eduard Šedivý z HC KošiceJuraj Šiška z HK Nitra (vľavo) a Eduard Šedivý z HC Košice Zdroj: SITA

NITRA - Jeden z ťahákov nedeľňajšieho 44. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 medzi Nitrou a Košicami rozlúskli až samostatné nájazdy, dva body si pripísali domáci za triumf 3:2. Druhú Nitru a tretie Košice po nedeli delia v tabuľke TL dva body.

Zápas druhého s tretím sa začal vo svižnom tempe. Prvé príležitosti mali počas presilovej hry hostia, ale Hartzell pokusom Suju či Nagya odolal. Na opačnej strane dostali rovnakú výhodu domáci a po vyšachovaní obrany otvoril skóre zápasu Tvrdoň. Obe mužstvá boli veľmi dobre namotivované a zápas pripomínal play off. V 9. minúte strelili Nitrania druhý gól, ale radosť im prekazil hvizd rozhodcov. Už prvá tretina priniesla šarvátku, v ktorej domáci Cope zložil Dudáša na lopatky. V 18. minúte si prebral puk do jazdy Slovák a strelou švihom prekonal Kopřivu – 2:0. V 19. minúte skúšal hosťujúci Matejka vyprovokovať k bitke Štefanku, ale rukavice zhodil len bek Košíc.

Aj úvod druhého dejstva sa niesol v podobnom aktívnom duchu. V 26. minúte mal veľkú príležitosť domáci Šiška, ale Kopřiva mu zmenšil strelecký uhol a strelu spomedzi kruhov zlikvidoval. V 29. minúte ušiel domácej obrane Bartoš, ktorý bol faulovaný, ale nariadené trestné strieľanie bravúrne zlikvidoval Hartzell. Aktivita Nitry neutíchala a Košiciam sa nepodarilo vyjsť z pásma takmer dve minúty pri hre päť na päť.

Nitrania od začiatku tretej tretiny zmenili prístup a sústredili sa viac na bránenie. V 47. minúte podržal po skrumáži domácich brankár Hartzell. V 49. minúte nepríjemne vystrelil spoza hráča Štefanka, ale Kopřiva si jeho strelu postrážil. Košičanom sa podarilo dostať späť do zápasu v 51. minúte zásluhou Kocha, ktorý namieril presne od modrej čiary. Nitrania sa nepoučili a aj naďalej upustili z aktivity a trest zákonite prišiel v podobe vyrovnania. V 56. minúte tečoval Matejkovu strelu Nagy.

Keďže gól už v riadnom hracom čase nepadol prišlo na rad predĺženie 3 na 3, ktoré bolo premiérové túto sezónu na nitrianskom ľade. V predĺžení mali Košice výhodu presilovej hry, počas ktorej pálil z prvej Bicek, ale Hartzell sa famózne premiestnil a puk chytil do lapačky. Jediný úspešný strelec bol nitriansky útočník Cope, ktorý tak zabezpečil Nitranom dva body.
Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 44. kolo - nedeľa:

HK Nitra - HC Košice 3:2 po sam. nájazdoch (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 6. M. Tvrdoň (Marek Slovák, Blackwater), 18. Marek Slovák (Ordzovenský, Milam), rozhodujúci sam. nájazd Cope - 51. P. Koch (Tibor Varga, Bicek), 56. L. Nagy (Matejka, Rudolf Huna)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: 17. Cope - 17. M. Dudáš, 19. Matejka (všetci 10 min za bitku), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga - Výleta, Vyšný, 3396 divákov

Zostavy:
Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Pupák, Korím - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - Cope, J. Šiška, Macík - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka
Košice: Kopřiva - E. Šedivý, Šmach, J. Vašíček, Matejka, P. Koch, Jankovič, M. Dudáš, T. Klíma - L. Nagy, Boltun, Rudolf Huna - Tibor Varga, Suja, Bicek - P. Bartoš, Jenčík, Spilar - J. Milý, Vrábeľ, Šoltés

Martin otočil domáci zápas s v Novými Zámkami

Hokejisti Martina otočili nedeľňajšie stretnutie 44. kola Tipsport ligy na domácom štadióne a triumfovali nad Novými Zámkami tesne 2:1. Skóre stretnutia otvoril už v 2. min novozámocký obranca Martin Chovan. Domáci ešte do konca prvej tretiny vyrovnali zásluhou presného zásahu Sergeja Korostina v presilovej hre. V 22. min prekonal brankára hostí Joakima Lundströma aj stredný útočník MHC Martin Filip Surovka a stanovil konečný rezultát duelu.

MHC Martin - HC Nové Zámky 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 14. Korostin (Galamboš), 22. Surovka (Pokrivčák, R. Dlouhý) - 2. Martin Chovan (Čaládi, Hujsa)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Lauff - Gegáň, Šefčík, 1750 divákov

Zostavy:
Martin: Corbeil - Brňák, Pacalaj, Salija, Pulli, M. Dvořák, P. König, Rusina - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, R. Dlouhý, Pokrivčák - Šalka, Jurášek, Rzavský
Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Sandrgen, V. Čížek, Mäkinen, Maier - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - Hujsa, Čaládi, Fábry - R. Lelkeš, Pitule, Lavrovs - J. Tibenský, Dominik Rehák, Dubec

Dukla Trenčín doma víťazne s Liptovským Mikulášom

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 44. kola Tipsport ligy 2016/2017 na domácom ľade nad Liptovským Mikulášom tesne 2:1. Vedenia sa ako prví ujali v 24. min hráči Dukly gólom Juraja Bezúcha. O päť minút neskôr vyrovnal v početnej výhode 32-ročný krídelník nováčika z Liptovského Mikuláša Martin Kriška. Víťazný gól Dukly strelil takisto v presilovke slovenský reprezentant Michal Hlinka. Trenčania zvíťazili po dvoch nezdaroch, Liptáci natiahli sériu prehier už na tri duely.

HK Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 24. Bezúch (E. Bagin, M. Hecl), 32. Michal Hlinka - 29. Kriška (Stümpel, T. Nádašdi)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Adamec - Valo, Krajčík, 2252 divákov

Zostavy:
Trenčín: Volden - Bohunický, E. Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Pavúk, Denis Hudec, D. Trška - Michal Hlinka, Sádecký, Marcel Hossa - J. Ručkay, Bulík, Sojčík - R. Tománek, J. Švec, J. Gašparovič - Bezúch, Šimun, M. Hecl
Liptovský Mikuláš: Durný - Stehlík, M. Šiška, Mezovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, F. Oravec, Burzala - A. Laco, Stümpel, Vybíral - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - J. Sukeľ, Cibák, M. Uhrík - Lištiak, Robert Huna, Števuliak

Vicemajster triumfoval vo Zvolene po predĺžení

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 44. kola Tipsport ligy 2016/2017 na ľade Zvolena 4:3 po predĺžení. Zvolenčania viedli už 2:0 gólmi Klhůfeka a Matisa, ale "barani" otočili zásluhou Mateja Češíka, Martina Belluša a Dalibora Bortňáka. Za domácich na 3:3 vyrovnal Patrik Marcinek a duel dospel až do predĺženia. V ňom 16 sekúnd pred záverečnou sirénou gól úradujúceho vicemajstra strelil Jordan Hickmott. Hokejisti Banskej Bystrice natiahli sériu víťazstiev už na 5 zápasov po sebe a sú lídrami tabuľky TL, Zvolen je priebežne siedmy.

HKM Zvolen - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 3. Klhůfek (Hraško, L. Jurík), 13. Matis (S. Petráš, J. Homer), 34. Marcinek (M. Ivan) - 6. Češík (Lamper, V. Mihálik), 23. Belluš (Kafka, Maione), 29. Bortňák, 63. Hickmott (Kubka)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Müllner - J. Tvrdoň, M. Kollár, 3820 divákov

Zostavy:
Zvolen: S. Baroš - D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško, J. Homer, M. Ivan, Habšuda, Trnka - Šišovský, Puliš, Zuzin - J. Majdan, L. Jurík, Klhůfek - Jurák, S. Petráš, Matis - Marcinek, Síkela, Dubeň
Banská Bystrica: Bacashihua - V. Mihálik, Maione, M. Rosandič, Gründling, Kubka, Ťavoda, Košecký, Luža - Buc, Higgs, Hickmott - Truchno, Bortňák, Kafka - Lamper, M. Češík, Matoušek - Belluš, Tamáši, Andrisík

Žilina doma po predĺžení zdolala Poprad

Hokejisti Žiliny v nedeľu triumfovali domácom zápase 44. kola Tipsport ligy 2016/2017 nad Popradom 2:1 po predĺžení. Skóre stretnutia otvoril v 30. min žilinský útočník Štěpán Novotný, ale už o tri minúty neskôr vyrovnal Samuel Mlynarovič a keďže do konca III. tretiny už diváci nevideli ďalší gól, nasledovalo predĺženie. V ňom 19 sekúnd pred záverečnou sirénou rozhodol o triumfe domácich Marek Hovorka. "Kamzíci" prehrali už štvrtý duel po sebe, hokejisti Žiliny sa z víťazstva tešili druhýkrát v rade.

MsHK Doxxbet Žilina - HK Poprad 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 30. Š. Novotný (D. Brejčák, J. Jurík), 65. Marek Hovorka (Juraško, Stupka) - 33. Mlynarovič (Štrauch, Lubor Pokovič)
Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše 13. P. Mikuš 10 min za napadnutie hlavy a krku, 62. Švihálek 10 min za nešportové správanie - 1. Guľajev 10 min za napadnutie hlavy a krku, 62. Mlynarovič 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Adamec - Valo, Krajčík, 1332 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek - Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, P. Mikuš, M. Grman, Macejko, Mendrej, Prokop - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Š. Novotný, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, Švihálek - Gmitter, Ondruš, Rogoň
Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ježek, M. Krempaský, Lubor Pokovič, Postnikov - D. Bondra, Zagrapan, Lichanec - Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták - Matej Paločko, Murček, L. Hvila - Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana

Viac o téme: HC Košice HK Nitra