Skvelá Čepelová nás poslala do vedenia: Nebolo ľahké potvrdiť úlohu favoritky

Jana Čepelová sa teší z víťazstva
Jana Čepelová sa teší z víťazstva

BRATISLAVA - Slovenské tenistky vedú po úvodnej dvojhre baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie nad Holandskom 1:0. O prvý bod sa na antuke v bratislavskom NTC postarala jednotka domáceho tímu Jana Čepelová, ktorá zdolala holandskú dvojku Richel Hogenkampovú 6:3, 6:2.

V druhom singli si v Aegon aréne zmerali sily slovenská dvojka Rebecca Šramková a holandská jednotka Kiki Bertensová. Čepelovej vyšiel úvod zápasu s Hogenkampovou a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Holanďanka následne znížila na 1:2, no vo štvrtom geme nevyužila pri vlastnom podaní vedenie 40:0, čo sa jej vypomstilo. Čepelová si vďaka zisku troch hier za sebou vybudovala náskok 5:1 a hoci v siedmom geme nepremenila dva setbaly, úvodné dejstvo sa stalo jej korisťou. Čepelová najmä z forhendu dokázala dostať súperku pod tlak a pripraviť si dobré pozície na zakončenie výmeny. Hogenkampovej chýbala úderová istota, na sieti pokazila veľa volejov. V druhom sete Čepelová po dvoch brejkoch odskočila súperke na 4:1 a zápas už dotiahla do víťazného konca. V ôsmom geme premenila pri vlastnom servise vďaka esu hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Hogenkmapovou na 3:0.

Čepelová mala zo zisku prvého bodu veľkú radosť. "Som veľmi rada, že som prvýkrát zvládla domáci fedcupový zápas. Nebolo ľahké potvrdiť úlohu favoritky, bola tam trochu aj nervozita. Hogenkampová je nevyspytateľná hráčka, forsíruje taký chlapčenský tenis, veľa slajzuje. Dôležité bolo, že som dodržala taktiku, na ktorej sme sa dohodli s kapitánom Maťom Liptákom. Hrala som agresívne, často som chodila na sieť. Fyzicky som sa cítila veľmi dobre. Príjemne ma prekvapilo, že som mečbal premenila esom. Nestáva sa mi to často, naposledy proti Kristine Mladenovicovej. Boli tam aj momenty, s ktorými som nebola celkom spokojná. Verím, že v nedeľu podám ešte lepší výkon. Hogenkampová nehrala zle, no po operácii možno ešte nebola celkom vo svojej koži," povedala odchovankyňa košického tenisu.

Hogenkampová priznala, že Čepelová bola lepšia hráčka. "Hrala dobre, tenis je však najmä o využívaní šancí a ja som ich dnes nepremenil. Najmä na konci zápasu som urobila veľa ľahkých chýb na sieti, nedokázala som zakončiť dobre rozohraté výmeny. Možno to bolo spôsobené tým, že na antuke som v tomto roku ešte neodohrala dostatočné množstvo zápasov."                            

Vo fedcupovej histórii ide o štvrtý vzájomný zápas, "Oranjes" vedú vo vzájomnej bilancii 2:1. Slovenky majú Holanďankám čo odplácať, v roku 2015 s nimi prehrali na antuke v Apeldoorne 1:4. Liptákove zverenky sa prebojovali do baráže vďaka februárovému víťazstvu 3:2 na pôde Talianska. Hrdinkou vo Forli sa stala fedcupová debutantka Šramková, ktorá uspela v oboch dvojhrách, tretí bod pridala skúsená Daniela Hantuchová.
      
baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie:
SLOVENSKO - Holandsko 1:0 po úvodnej dvojhre
Jana Čepelová - Richel Hogenkampová 6:3, 6:2
    


Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA