Kličko sa po knokaute zastal brata: Som hrdý, bol lepší ako Joshua!

Anthony Joshua, Vladimir Kličko a jeho brat Vitalij Kličko
Anthony Joshua, Vladimir Kličko a jeho brat Vitalij Kličko

LONDÝN - Niekdajší šampión ťažkej váhy Vladimir Kličko v dlhoočakávanom hviezdnom súboji na britského súpera Anthonyho Joshuu napokon nestačil, no rozhodne nesklamal. Na fanúšikov boxu svojim výkonom zapôsobil a vo Wembley sa postaral o hviezdny večer. Ten naplno prežíval aj jeho starší brat Vitalij, ktorý mal pre svojho súrodenca aj napriek poráźke len slová uznania...

Aj keď jedenáste kolo ostro sledovaného duelu prinieslo pre Vladimira Klička knokaut a trpký koniec zápasu, jeho starší brat je na neho hrdý. "Bol mimoriadne rýchly na nohách, skvele sa pohyboval," popísal hlavné prednosti Vladimira v súboji s britským šampiónom Vitalij. 

"Myslím si, že bol dokonca lepší ako Joshua, ktorý je o štrnásť rokov mladší," pokračoval v rozhovore pre nemecký Bild štyridsaťpäťročný bývalý boxer a aktuálny starosta ukrajinskej metropoly Kyjeva.

"Som na brata hrdý. Bol to jeho najlepší zápas, bohužiaľ výsledok tomu nezodpovedá," povzdychol si sklamane Kličko, ktorý narážal na fakt, že Vladimir nerozhodol súboj titanov vo svoj prospech v šiestom kole, kedy bol po jeho ataku dvadsaťsedemročný Brit odpočítavaný, vôbec prvýkrát v kariére! To sa mu napokon vypomstilo a z ringu odchádzal ako porazený. 

Celý svet teraz očakáva, aká bude budúcnosť Vladimira. Dočkáme sa hviezdnej odvety proti Joshuovi, alebo definitívne zavesí boxerské rukavice na klinec? "Nezáleží na tom, ako sa rozhodne. Budem ho ďalej všetkou silou podporovať," dal jasne najavo svoju o oddanosť Vitalij.


Tagy: Vladimir Kličko Vitalij Kličko Anthony Joshua

Zdroj:
športky
Foto:
express.co.uk; Video: Youtube, Dailymotion

DISKUSIA