Škriniarovci dohryzení až do kosti: Mbappé vyslobodil PSG z múk v hodine dvanástej

Slovenský futbalista Paríža St. Germain Milan Škriniar (vľavo)Slovenský futbalista Paríža St. Germain Milan Škriniar (vľavo) Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

BREST - Futbalisti Paríža Saint Germain zvíťazili v nedeľňajšom zápase 10. kola Ligue 1 na pôde Stade Brest 3:2 vďaka gólu z 89. minúty.

PSG vo francúzskej futbalovej lige zvíťazil v Breste 3:2, minútu pred koncom riadnej hracej doby rozhodol svojím druhým gólom Kylian Mbappé. Tím PSG je o bod druhý za Nice, v prípade dnešného víťazstva nad Lille ho môže preskočiť Monako. Brest prišiel o domácu neporaziteľnosť, štvrtýkrát za sebou nevyhral a je šiesty.

Obhajcovia titulu si vybudovali dvojgólový náskok už po pol hodine hry. Trafili sa Zaire-Emery a Mbappé. Dvadsaťštyriročný majster sveta s Francúzskom pokoril métu 250 klubových gólov, z čoho 27 strelil za Monako a 223 v drese PSG.

Domáci dokázali vyrovnať krok. Dve minúty pred prestávkou sa presadil Mounié a sedem minút po pauze vyrovnal Le Douaron. Parížania dostali v 89. minúte príležitosť porovnať z pokutového kopu po Brassierovom faule. Penaltu si zobral Mbappé, a hoci nepremenil, z dorážky zabezpečil PSG trojbodový zisk. V drese hostí odohral celý zápas slovenský obranca Milan Škriniar.

Lille, súper bratislavského Slovana v EKL, si v nedeľnom šlágri poradil s Monacom 2:0 a v tabuľke mu patrí štvrtá pozícia so štvorbodovým mankom na lídra. O triumfe domácich rozhodli už v prvom polčase gólmi Ivan Cavaleiro a Bafode Diakite.

Tím z Rennes si pripísal už šiesty nerozhodný výsledok v prebiehajúcej ligovej sezóne, doma remizoval s Racingom Štrasburg 1:1.