Škriniar ukončil rok 2023 dokonalým spôsobom, Doumbia stihol štyri góly za polčas

Futbalisti Paríža St. Germain, druhý zľava slovenský stopér Milan ŠkriniarFutbalisti Paríža St. Germain, druhý zľava slovenský stopér Milan Škriniar Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain ukončili kalendárny rok víťazstvom 3:1 nad FC Metz v stredajšom zápase 17. kola Ligue 1. Dvoma gólmi sa o to pričinil najlepší ligový kanonier Kylian Mbappé.

V základnej zostave obhajcu titulu nastúpil slovenský stopér Milan Škriniar, ktorý hral do 65. minúty. Jeho tím si na čele tabuľky udržal päťbodový náskok pred OGC Nice, ktorý si doma poradil s Racingom Lens 2:0.

O triumfe Brestu nad Lorientom (4:0) rozhodol Kamory Doumbia. Dvadsaťročný stredopoliar z Mali zaznamenal všetky štyri presné zásahy už v prvom polčase. Brest vyhral tretíkrát za sebou a v tabuľke je štvrtý.

Ligue 1 - 17. kolo:

Clermont Foot - Stade Rennes 1:3 (1:0)
Góly: 3. Nicholson - 53. Kalimuendo, 88. Doue, 90.+6 Blas (z 11 m), ČK: 45.+1 Caufriez (Clermont)

FC Toulouse - AS Monaco 1:2 (1:2)
Góly: 5. Magri - 26. a 44. Ben Yedder (druhý z 11 m), ČK: 51. Golovin (Monaco)

Montpellier HSC - Olympique Marseille 1:1 (1:0)
Góly: 14. Fayad - 52. Veretout

OGC Nice - Racing Lens 2:0 (0:0)
Góly: 76. a 78. Moffi (prvý z 11 m)

Olympique Lyon - FC Nantes 1:0 (0:0)
Gól: 49. Lacazette, ČK: 84. Lovren (Lyon)