Dobrý úmysel vyšiel navnivoč: V Taliansku sa hlasovalo, výsledok potešil málokoho

Prerušený súboj Udinese s AC Miláno po rasistických urážkach na adresu brankára Mikea MaignanaPrerušený súboj Udinese s AC Miláno po rasistických urážkach na adresu brankára Mikea Maignana Zdroj: SITA/AP/Andrea Bressanutti/Lapresse

UDINESE - Zástupcovia Udinese neschválili návrh udeliť čestné občianstvo mesta futbalovému brankárovi AC Miláno Mikeovi Maignanovi. Francúzsky reprezentant tmavej pleti sa stal v nedávnom stretnutí talianskej ligy v Udinese terčom rasistických urážok domácich fanúšikov.

S návrhom udeliť Maignanovi čestné občianstvo prišiel starosta mesta Alberto Felice De Toni. Pri dnešnom hlasovaní ho podporilo 25 členov mestskej rady, 13 bolo proti. Na schválenie boli potrebné tri štvrtiny hlasov.

Nevyužili šancu ukázať, že mesto je jednotné

"Nevyužili sme šancu ukázať, že naše mesto je jednotné a dištancuje sa od toho, čo sa stalo," komentoval De Toni výsledok hlasovania.

Maignan sa stal v prvom polčase zápasu hraného 20. januára terčom rasistických urážok a opičích zvukov od fanúšikov z tribúny za svojou bránkou. Najprv na to upozornil spoluhráčov aj rozhodcu a potom na protest odišiel s celým tímom do kabín. Stretnutie, ktoré AC Miláno vyhralo 3:2, kvôli tomu bolo asi na päť minút prerušené.

Vedenie Udinese už v súvislosti s prípadom zakázalo piatim ľuďom doživotne vstup na štadión. Zároveň klub od talianskeho zväzu dostal trest v podobe zatvoreného štadióna na jedno stretnutie, proti čomu sa odvolal.

Viac o téme: AC Miláno Calcio Udinese Mike Maignan Alberto Felice De Toni