VIDEO Trápenie Knicks trvá, Ginobili lovil netopiera

Al Harrington v obkľúčení súperov z PhiladelphieAl Harrington v obkľúčení súperov z Philadelphie Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti Dallasu vyhrali v Staples Center druhý večer za sebou, keď po Lakers zdolali v sobotňajšom dueli aj Clippers. Neopakovala sa tak história z minulej sezóny, keď Clippers získali prvé víťazstvo po šiestich úvodných prehrách práve proti Mavericks.

Kalifornský tím má po štyroch dueloch v tabuľke v kolónke výhier stále nulu.

„Clippers sú oveľa lepším mužstvom, ako ukazuje ich bilancia,“ začal s hodnotením zápasu tréner texaského klubu Rick Carlisle a pokračoval: „V takej istej situácii sme sa nachádzali minulý rok - oni boli bez víťazstva a nachytali nás na hruškách, čo nás poslalo do neúspešnej série. Dnes sa nám však darilo dostatočne dobre na to, aby sme to opäť pripustili.“

Stretnutie bolo pritom dlho vyrovnané, až kým neprišla strelecká kríza Clippers v posledných siedmich minútach, keď premenili iba jeden kôš z poľa. O ten sa postaral Chris Kaman, ktorý si v zápase utvoril kariérne maximum s 27 bodmi a potvrdil výbornú formu z úvodu sezóny. Tri 20-bodové duely v rade sa mu totiž podarili prvýkrát v kariére.

V New Yorku sa stretnutie s Philadelphiou zmenilo na vyrovnanú prestrelku, z ktorej napokon víťazne vyšli výborne zvládnutým predĺžením hráči Philadelphie. Skóre duelu sa vo výrazných výchylkách menilo zo strany na stranu, keď lepšie do stretnutia vstúpili hráči „Sixers“ s vedením po polčase o 19 bodov (predtým viedli až o 23 bodov). Knicks sa však spamätali a kanonádou Ala Harringtona, ktorému sa po príchode z lavičky podarilo nastrieľať svoje kariérne maximum na úrovni 42 bodov, strhli vývoj stretnutia vo svoj prospech. V predĺžení sa však Harrington vyfauloval a hoci ho nahradil opäť výborne hrajúci druhoročiak Danilo Galliani, Sixers prebrali dominanciu v zápase opätovne do svojich rúk a napokon zvíťazili 141:127. Knicks prehrali aj svoj tretí zápas v úvode ročníka, čo je ich najhorší štart za posledné štyri roky.

Minulý rok sme sa trápili v tretích štvrtinách, tento rok máme problémy v prvých. Musíme nájsť spôsob, ako tento nedostatok v našej hre vyriešiť,“ vypichol dôvod neúspechov mužstva Harrington.

Ďalšie kariérne maximum sobotňajšieho večera prepisovali v Houstone, kde čerstvý prírastok do mužstva Rockets Trevor Ariza nastrieľal do koša Portlandu 33 bodov a spolu s Aaronom Brooksom (28 bodov) sa postaral o víťazstvo 111:107. Ariza prišiel do Houstonu pred sezónou z majstrovského mužstva Lakers.

Viem, že to bol dnes pre nás dôležitý zápas. Sú jedným z tých lepších tímov na západe s množstvom talentu,“ vzdal úctu súperovi rozohrávač Ariza.

O najkrajší moment večera ako stvorený pre Halloween sa postaral Manu Ginobili v San Antoniu, ktorému sa podarilo ukončiť lov na netopiera. Ten sa znenazdajky počas hry objavil v AT&T Center. Ginobili ľavou rukou okrídlenca zrazil na zem a odovzdal ho usporiadateľom. Spurs tak možno okrem svojich 13 bodov priniesol aj potrebné halloweenske šťastie, nad Sacramentom totiž napokon zvíťazili 113:94.

Výsledky - sobota:

Washington - New Jersey 123:104
Najviac bodov: Arenas 32, Blatche 30, Foye 17 - Douglas-Roberts 25, Alston 20, C. Lee 17, štvrtiny: 28:24, 34:27, 37:28, 24:25, 20 173 divákov

Cleveland - Charlotte 90:79

Najviac bodov: Mo Williams 24, L. James 14, A. Parker a Delonte West po 13 - Radmanovič 12, G. Wallace a Augustin po 11, štvrtiny: 25:21, 20:20, 21:13, 24:25, 20 562 divákov

New York - Philadelphia 127:141 po predĺžení
Najviac bodov: Harrington 42, Gallinari 30, Hughes 18 - Iguodala 32 (11 doskokov), L. Williams 27 (10 doskokov), T. Young 25, štvrtiny: 25:40, 26:30, 30:26, 41:26 - 5:19, 19 763 divákov

San Antonio - Sacramento 113:94

Najviac bodov: T. Parker 24, R. Jefferson 21, George Hill 18 - Kevin Martin 29, Hawes 22 (10 doskokov), D. Mason a Casspi po 7, štvrtiny: 34:27, 27:18, 34:30, 18:19, 16 966 divákov

Houston - Portland 111:107
Najviac bodov: Ariza 33, Brooks 28, C. Landry 16 - Roy 42, Aldridge 27, A. Miller 15, štvrtiny: 33:28, 26:26, 24:25, 28:28, 18 100 divákov

Milwaukee - Detroit 96:85
Najviac bodov: Jennings 24, Warrick 21, Redd a Ilyasova po 9 - B. Gordon 26, Stuckey 13, Prince a Villanueva po 12, štvrtiny: 20:29, 18:20, 36:14, 22:22, 15 095 divákov

Los Angeles Clippers - Dallas 84:93
Najviac bodov: Kaman 27 (11 doskokov), E. Gordon 16, Telfair 12 - Nowitzki 24, Marion (11 doskokov) a J. Terry po 16, štvrtiny: 27:23, 28:32, 16:25, 13:13, 13 626 divákov

• Zdroj: SITA, youtube