VIDEO Sacramento vyhralo na štvrtý pokus

Kevin MartinKevin Martin Zdroj: SITA

SACRAMENTO - Basketbalisti Sacramenta sa na štvrtý pokus dočkali v novej sezóne NBA víťazstva. V pondelok porazili na domácej pôde Memphis 127:116 po predĺžení a 48 bodmi im k tomu pomohol Kevin Martin.

V drese hosťujúcich Grizzlies tak prežil nevydarenú premiéru Allen Iverson. Štvornásobný najlepší strelec zámorskej súťaže, ktorý zmeškal prvé tri zápasy sezóny kvôli problémom s podkolennej šlachou, nastúpil do hry v priebehu prvej štvrtine a nakoniec nazbieral jedenásť bodov.

Neúspešnú sériu ukončili aj hráči Los Angeles Clippers, ktorí porazili 93:90 Minnesotu a po štyroch porážkach sa dočkali premiérovej výhry.

Naopak na výhru stále čakajú basketbalisti New Jersey, ktorí prehrali 68:79 s Charlotte Bobcats. Nets nedokázali v desiatich minútach na prelome tretej a záverečnej štvrtiny ani raz skórovať, čím sa postarali o najdlhšiu sériu bez bodu za posledné štyri roky.

Charlotte - New Jersey 79:68
Los Angeles Clippers - Minnesota 93:90
New York - New Orleans 117:111
Sacramento - Memphis 127:116 po predĺžení - Kevin Martin (Sacramento) dosiahol 48 bodov
Utah - Houston 96:113

• Zdroj: ČTK, SITA, youtube