Súboj hviezd vyhral Wade, ale zápas Cleveland

James a Wade v dobrej nálade počas zápasuJames a Wade v dobrej nálade počas zápasu Zdroj: SITA

NEW YORK - V Staples Center v Los Angeles sa vo štvrtok stretli dva doposiaľ najlepšie tímy Západnej konferencie NBA. Úspešnejší boli domáci Lakers, ktorí zdolali Phoenix presvedčivo 121:102, pričom prvé tri štvrtiny vyhrali zhodne o sedem bodov. Lakers dokázali ubrániť všetkých tradičných strelcov hostí, o čom svedčí aj fakt, že najviac bodov Suns zaznamenal náhradník Jared Dudley.

Naopak, domáce opory zahrali tak, ako sú diváci zvyknutí, Kobe Bryant nasúkal 29 bodov a pivot Andrew Bynum pridal 26 bodov a 15 doskokov. "Odviedli sme dobrú prácu, keď sme sa plne sústredili na našu vlastnú hru. Ukázali sme množstvo odhodlania a skúseností. Odohrali sme disciplinovaný duel," skonštatoval Bryant.

"Lakers majú veľmi dobrý tím a po návrate Bynuma sú ešte nepríjemnejší. Nedovolili nám urobiť nič, čo sme mali v pláne. Keď sa na to pozriem, neviem, či majú nejakú slabú stránku,“ pochválil súpera tréner Suns Alvin Gentry.

V Miami sa v priamom súboji stretli dve z najväčších hviezd profiligy. Domáci Dwyane Wade síce vyhral strelecký minisúboj s LeBronom Jamesom v pomere 36:34, no spokojnejší bol hosťujúci krídelník, ktorého Cleveland triumfoval 111:104. Úradujúci MVP zabral najmä v rozhodujúcich okamihoch, keď za posledných 2:42 min nastrieľal záverečných 8 bodov Cavaliers.

"Zakončil zápas tým svojim zabijáckym inštinktom, ktorý preukázal na oboch koncoch ihriska. Na to sa fakt dobre pozeralo, nedá sa to snáď ani opísať," vynášal svoju hviezdu do nebies kouč Clevelandu Mike Brown.

"Súboje proti LeBronovi mám najradšej zo všetkého. Podá vždy proti mne najlepší výkon a u mňa je to rovnaké," skonštatoval Wade.

Miami - Cleveland 104:111
Najviac bodov: Wade 36, Beasley 24, J. O\'Neal 15 - L. James 34, Mo Williams 25, Hickson 18, štvrtiny: 33:35, 24:27, 27:30, 20:19, 19 600 divákov.

Los Angeles Lakers - Phoenix 121:102
Najviac bodov: Bryant 29, A. Bynum 26 (15 doskokov), Powell 14 - Dudley 14, Nash 13, Amundsen a Clark po 10, štvrtiny: 31:24, 28:21, 33:26, 29:31, 18 997 divákov.

• Zdroj: SITA, ČTK