VIDEO Boston naďalej valcuje, Nowitzki 40 bodov

Dirk Nowitzki excelovalDirk Nowitzki exceloval Zdroj: SITA

NEW YORK - Ani v piatom zápase sezóny nenašli basketbalisti Bostonu premožiteľa. Celtics v utorok vyhrali 105:74 na palubovke Philadelphie a ako jediný tím súťaže majú na konte päť víťazstiev.

Vo svojom rodnom meste sa vytiahol hviezdny náhradník Bostonu Rasheed Wallace, ktorý nastrieľal šesť trojok a celkovo zaznamenal 20 bodov.

"To viete, je to domov. Veľa priateľov a členov rodiny nemá veľa príležitostí vidieť ma hrať, takže je fajn vrátiť sa sem a ukázať sa," uviedol  Wallace, ktorý prišiel do tímu Celtis pred touto sezónou z Detroitu.

Boston vyhral aj bez obvyklého bodového príspevku hviezd Kevina Garnetta a Raya Allena, takže povesť "veľkej trojky" zachraňoval 21 bodmi Paul Pierce.

"Nezáleží na tom, ako dobrá je naša ofenzíva. Budeme vyhrávať vďaka obrane," poznamenal kouč Doc Rivers.

Okrem šampiónov z roku 2008 Bostonu sú v tejto sezóne bez porážky ešte basketbalisti Denveru a Phoenixu, ktorí si v utorok pripísali štvrté výhry. Nuggets zvíťazili na ihrisku Indiany a zažívajú najlepší štart do sezóny po 24 rokoch. Denver opäť ťahal aktuálne najlepší strelec NBA Carmelo Anthony, ktorý zaznamenal 25 bodov. Jeho spoluhráč Chauncey Billups si pripísal na konto len o jeden bod menej.

V súboji doteraz neporazených tímov uhájil nulu v kolónke prehier Phoenix, ktorý vďaka vydarenej štvrtej štvrtine zdolal Miami. Elitný rozohrávač Suns Steve Nash nastrieľal 25 zo svojich 30 bodov v druhom polčase.

Najlepším kanonierom dňa bol Nemec Dirk Nowitzki z Dallasu, ktorý v zápase s Utahom vytvoril klubový rekord v podobe 29 bodov vo štvrtej štvrtine. Najlepší ligový hráč sezóny 2006/07 prispel k výhre celkovo 40 bodmi..

Svoje prvé zápasy sezóny na súperových palubovkách zvládli obhajcovia titulu Los Angeles Lakers, aj keď v Oklahome museli absolvovať predĺženie. V ňom na seba vzal zodpovednosť hviezdny Kobe Bryant a rozhodujúcimi trefami, ktorými zavŕšil svoj zápasový účet na 31 bodov, zariadil výhru 101:98.

Cleveland - Washington 102:90
Indiana - Denver 93:111
Philadelphia - Boston 74:105
Detroit - Orlando 85:80
Miami - Phoenix 96:104 - Steve Nash (Phoenix) 30 bodov
Chicago - Milwaukee 83:81
Oklahoma City - Los Angeles Lakers 98:101 po predĺžení - Kobe Bryant (LA Lakers) 31 bodov
Dallas - Utah 96:85 - Dirk Nowitzki (Dallas) 40 bodov, záverečnú štvrtú štvrtinu vyhral Dallas 44:18
Portland - Atlanta 91:97

• Zdroj: ČTK, SITA, youtube