VIDEO Košice vybojovali v Ružomberku cenný bod

Hráči MFK Košice sa tešia z gólu Hráči MFK Košice sa tešia z gólu Zdroj: SITA

RUŽOMBEROK - V 5. min. Pačinda z 25 m poslal prvú loptu medzi žrde a jeho strela, ktorá nemala žiadnu výnimočnú razanciu, skončila v sieti.

Po obrovskom kikse gólmana Liptákov Hrdličku, ktorý si na loptu siahol, avšak jej na prekvapenie všetkých, ju nechytil. Rýchly gól Košičanov jurkemikovcov očividne zaskočil. Hostia v ďalších fázach mali častejšie loptu na svojich kopačkách, lepšie si ju vedeli posunúť či zakombinovať. V 15. min. sa však Masaryk predral cez košickú obranu, jeho dobrú strelu z uhla Lopez vytesnil na roh. O štyri minúty na to zase Čonka vyprášil Hrdličkove rukavice. Košice do prestávky mali jednoznačne dianie na ihrisku pod kontrolou.

Do druhého dejstva aktívnejšie vstúpili Ružomberčania, lenže v 52. min. už mohli prehrávať 0:2. Pačínda po centrovanej lopte najprv hlavou trafil brvno a Kubík pri dorážke, na šťastie pre domácich, Hrdličku. V 68. domáca snaha o vyrovnanie bola korunovaná gólom Masaryka, ktorý sa presadil zoči – voči španielskemu brankárovi Lopezovi a ustál aj súboj s križujúcim Tóthom. V 77. min. si Masaryk narazil loptu s Ďubekom, ale zvnútra šestnástky ale minul bránu hostí. Priestor medzi košickými žrďami minula aj Krbečkova hlavička v 80. min. Poslednú strelu vyslal Pačinda v 88. min., zdiaľky do stredu brány Liptákov, kde stál Hrdlička.

MFK Ružomberok – MFK Košice 1:1 (0:1)
Góly: 68. Masaryk - 5. Pačinda. ŽK Gallo – Čonka, Diaby, Dokovič, Rozhodoval. Gábor – 1409 divákov.

Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, Bielák, Radič, Gallo – Ivan Kotora (31. Pav. Pilár, 68. Š. Pekár), Greššák (64. Šmahaj), Hoferica, Ďubek – Krbeček, Masaryk

Košice: Lopez – Mik. Tóth, Djokovič, Dobias, Čonka – Isola, Šinglár – Pačinda, Matič (90. Kražel), Karaš (66. Kuzma) – Diaby (46. T. Kubík)

Ladislav Jurkemik, tréner Ružomberka): "Zväčša išlo o dobýjanie jednej brány, hoci veľa šancí sme nemali. Jedna strela na našu bránu a bol z toho gól. Dvadsaťpäť minút sme potom mali problém sa z toho dostať. Chvalabohu, po zmene strán sme vyrovnali. Keď sme však mali pritlačiť, súper podržal loptu a už sme nedokázali vytvoriť taký tlak, aby padol aj druhý gól. .Košice potvrdili, že vedia hrať futbal.“

Ladislav Šimčo, tréner Košíc): "Stretnutie sa musela divákom páčiť, prinieslo veľmi dobré rýchle prechodové fázy. Prvý polčas vyznel lepšie pre nás, druhý zase pre domácich. Výsledok 1:1 beriem. Stále musíme pokúšať šťastenu, aby sme už nejaký zápas doviedli do víťazného konca.“

• Zdroj: TASR, huste.tv