VIDEO Trenčín využil slabší úvod Skalice, ostáva piaty

Trenčania sa tešia po góle Jakuba GašparovičaTrenčania sa tešia po góle Jakuba Gašparoviča Zdroj: TASR

TRENČÍN - Hostia nezachytili úvod zápasu a domáci si pomerne rýchlo utvorili dvojgólový náskok. V 7. min Hlubuček strelou od modrej čiary cez zhluk hráčov otvoril skóre a v 11. min pri signalizovanom vylúčení prepasíroval puk za brankárov chrbát Gašparovič.

Skaličania sa až potom aj s pomocou presiloviek dostali do hry a ich snahu korunoval v 19. min kontaktným gólom lišiacky z uhla Pálffy. Mužstvá pokračovali vo fyzicky náročnom spôsobe hry s patričným nasadením a osobnými súbojmi aj v prostrednej dvadsaťminútovke V ofenzíve sa o niečo viac darilo domácim, v 28. min Nechala trafil žŕdku a v 32. min zvýšil trenčiansky náskok Sojčík zužitkujúc presnú prihrávku pred bránku. V závere tejto tretiny hrali hostia viac ako poldruha minúty v početnej prevahe o dvoch hráčov, domáci však súperovmu náporu odolali a psychickú výhodu si ponechali na svojej strane.

Proti skalickej srdnatosti Trenčania postavili bojovnosť a správne taktické myslenie, navyše ich viackrát podržal brankár Kováč, takže skóre sa nemenilo. Až dve minúty pred koncom poistil zaslúžené víťazstvo domácich Sojčík, ktorý bekhendovou dorážkou zblízka pod hornú žŕdku uzavrel skóre. Keďže súperi hrali s vervou až do záverečnej sirény, spokojní diváci videli počas dramatického stretnutia veľa zaujímavých akcií.

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Hlubuček (A. Šťastný, Pardavý), 11. J. Gašparovič (M. Daňo, Melichárek), 32. Sojčík (Tybor, R. Tvrdoň), 59. Sojčík (R. Tvrdoň) - 19. Pálffy (Obdržálek, R. Školiak)
Vylúčení: 7:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - Rovenský, Korba, 2 460 divákov

Trenčín: V. Kováč - Hlubuček, Vizváry, Nechala, Gabriš, Habšuda, E. Bednár, Štindl, M. Biro - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - M. Daňo, Melichárek, J. Gašparovič - Sojčík, R. Tvrdoň, Tybor - O. Mikula, Broska, M. Filo

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Pojkar, Kloz, Jankovič, Křetinský, Gula, Magušin - Pálffy, R. Školiak, Obdržálek - Lušňák, J. Hruška, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, T. Mikúš

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Chceli sme do zápasu vstúpiť aktívne a streliť prvý gól čo sa nám aj podarilo a potom sme si začali viac veriť. V druhej tretine sme síce hrali nepresne, ale dokázali sme súperovi odskočiť na dvojgólový rozdiel a dokázali sme tiež ustáť dve oslabovky o dvoch hráčov, čo bolo rozhodujúcim momentom zápasu. Teší nás, že sme potvrdili body získané v predchádzajúcom zápase na súperovom ľade a za bojovnosť patrí hráčom vďaka, potešili sme našich verných divákov."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Musím vyjadriť maximálnu nespokojnosť, príčinu našej prehry vidím v zlom prístupe väčšiny hráčov k tomuto zápasu. Mužstvo z popredia tabuľky musí hrať naplno v každom stretnutí."

• Zdroj: SITA, huste.tv