VIDEO Slovan prehral v Košiciach, hrdinom Dravecký

Gólová radosť KošičanovGólová radosť Košičanov Zdroj: SITA

KOŠICE - V košickej Steel aréne sa hral od úvodných minút obojstranne atraktívny hokej. Obidve mužstvá dobre bránili a boli nebezpečné i smerom dopredu.

Už v 4. minúte sa dostal do ideálnej príležitosti hosťujúci obranca Švarný, ale Hylák pohotovo zasiahol. Na opačnej strane pohrozila dvojica domácich hráčov, Pašek našiel peknou prihrávkou Haščáka, s jeho zakončením si gólman hostí poradil. Belasí mali viac z hry, dobre kombinovali a dostávali sa na dostrel Hylákovej bránky. Paradoxne však inkasovali v 11. minúte z hokejky Pašeka, ktorý si ideálne spracoval prihrávku Miklíka a nekompromisne skóroval - 1:0. O dve minúty neskôr vypredaná Steel aréna videla "boxerskú" vložku medzi domácim Novákom a hosťujúcim Harveyom, ktorú rozhodcovia "ocenili" vylúčením oboch hráčov do konca stretnutia. Minútu pred koncom úvodnej dvadasťminútovky sa ocitol pred Konrádom osamotený Bartoš, jeho pohotové zakončenie však brankár hostí zneškodnil.

Aj v druhom dejstve sa útoky striedali na obidvoch stranách. Košičania boli častejšie pred bránkou hostí, ale vyloženú šancu si nedokázali vypracovať. Slovan sa spoliehal na rýchle brejky, ktoré im však tiež nepriniesli úspech v podobe gólu. V 29. minúte sa domáci predsa len dostali do ideálnej šance, ale Pašek trafil iba do brankára Konráda. O dve minúty neskôr na druhej strane našiel Skokan pred Hylákom Ďatelinku, ale ten zoči-voči gólmanovi súpera neuspel. Hostia zvýšili útočnú aktivitu a neustále zamestnávali brankára Hyláka, ale v záverečných sekundách sa do brejku dostal domáci Gron, ktorý však Konráda neprekonal.

V záverečnej dvadsaťminútovke začali obidve mužstvá s dôrazom v osobných súbojoch, neurobiť chybu v obranných činnostiach. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, ale do šancí sa hráči dostávali len veľmi ťažko. V 53. minúte sa hostia dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď sa pred Hylákom presadil Ďatelinka - 1:1. "Oceliari" odpovedali o dve minúty neskôr, keď sa v presilovke presadil Dravecký, ktorý zakončoval po prihrávke Haščáka do odkrytej časti Konrádovej bránky - 2:1. Na 3:1 zvýšil dve minúty pred koncom stretnutia opäť v presilovej hre Miklík. Hostia v závere duelu odvolali brankára, no stav sa už nezmenil.

HC Košice - HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Gól: 11. Pašek (Michel Miklík, S. Gron), 55. Dravecký (Pašek, Marcel Haščák), 58. Michel Miklík (S. Gron, Jenčík) - 53. Ďatelinka (P. Bakoš, Bulík)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Michal Novák 5+10+DKZ za zhodenie rukavíc - Harvey 5+10+DKZ za zhodenie rukavíc, Štajnoch na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Jonák - Gajan, P. Korba, 8347 divákov

Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Michal Novák, Martin Chovan, Mlynarovič - P. Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, S. Gron, Michel Miklík - Pašek, Marcel Haščák, Dravecký - Spilár, Hvila, E. Piatak

Slovan: Konrád - Dobroň, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, L. Kozák, Trška, Jerofejevs - Šatan, Preisinger, L. Hudáček - Kukumberg, M. Hudec, M. Bartánus - D. Skokan, Bulík, M. Bakoš - Buc, A. Kudrna, Harvey

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Odohrali sme dobré stretnutie, dobre sme korčuľovali, vytvorili sme si pekné príležitosti a vyhrali sme zaslúžene. Chlapcom ďakujem za dobre odvedenú robotu. Tú situáciu pri góle nebudem komentovať."

Roman Stantien (asistent trénera Slovana): "Bol to výborný hokej, s dobrým nasadením, tvrdosťou a šancami, aj keď gólov padlo menej. Záver vyšiel lepšie domácim, musíme im zagratulovať a poďakovať našim chlapcom za výkon. Čo sa týka nášho gólu, je zbytočné polemizovať či bol alebo nebol, jednoducho ho rozhodca uznal."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv