Zopakujú Česi šestnásť rokov starý úspech?

Štart Tomáša Rosického je otázny
Štart Tomáša Rosického je otázny

BRATISLAVA - Českí futbalisti sa stretnú v úvodnom štvrťfinálovom zápase majstrovstiev Európy proti favorizovaným Portugalcom. Zápas má výkop o 20:45 na Národnom štadióne vo Varšave.

Ttrénera Bílka postúpil zo základnej skupiny z prvého miesta a stanovil zaujímavý rekord. Stal sa prvým tímom v histórii európskych šampionátov, ktorý vyhral skupinu so záporným skóre (4:5). Kľúčová otázka pred štvrťfinále znie: bude pre stretnutie k dispozícii Tomáš Rosický? Záložník Arsenalu dokonca pred dvoma dňami opustil výpravu českého tímu a odišiel si liečiť zranenú achilovku do Prahy. Podľa posledných prognóz to vyzerá, že českí doktori odviedli výbornú prácu a Rosický by skutočne mohol do zápasu nastúpiť. Inak je tím kompletný a tréneri nemajú dôvody siahať k výrazným zmenám v zostave.

Portugalci predviedli v minulom zápase s Holanďanmi krásne predstavenie a zvíťazili 2:1. Hviezdou zápasu nebol nikto iný ako zatiaľ veľmi nevýrazný a mnohými kritizovaný Cristiano Ronaldo. Postaral sa o oba presné zásahy a predviedol skvelý výkon. Práve hviezdny hráč Realu Madrid bude predstavovať pre českú obranu najväčšie nebezpečenstvo.

Českí hráči budú chcieť nadviazať na veľmi úspešné EURO v roku 1996, kedy v rovnakej fáze turnaja zdolali Portugalcov 1:0, keď predviedol geniálny lob Karel Poborský. Česi potom došli až do samotného finále, kde však nestačili na strojovo hrajúcich Nemcov.

Bílkov tím má na šampionáte úlohy splnené, a tak môže hrať štvrťfinále uvoľnene. Naopak zodpovednosť a úloha favorita by mohli zväzovať Ronaldovi a spol. nohy. Vyraďovacia časť turnaja býva veľmi nevyspytateľná, preto sa môžeme dočkať prekvapenia na úkor Portugalcov. Veríte tomu tiež?

Stavte si tu: https://www.synottip.sk/


Zdroj:
synottip
Foto:
SITA

DISKUSIA