Zlato v preskoku ukoristil Kórejčan Jang Hak-seon

Jang Hak-seonJang Hak-seon Zdroj: SITA

LONDÝN - Juhokórejský športový gymnasta Yang Hak-seon získal na OH 2012 v Londýne zlato v preskoku. V pondelok si striebornú medailu vybojoval Rus Denis Abljazin a bronz Igor Radivilov z Ukrajiny.

Kórejčan do prvého skoku zaradil salto so 6 obratmi za obťuažnosť 7,4, ktorá bola suverénne nejvyššia v súťaži. Celkovo s druhým skokom nazbieral 16,533 bodov a potvrdil pozíciu favorita, keďže je aj majstrom sveta v preskoku. O viac ako desatinu bodu prekonal víťaza kvalifikácie Abljazina, ktorý k bronzu z prostných pridal ďalšiu londýnsku medailu.

"Momentálne netuším, čo sa vo mne deje. Na týchto Hrách sme ešte nezískali medailu, počas tréningov mi nešlo všetko podľa predstáv, takže bol som oprávnene nervózny. Zalial ma však pocit šťastia, že napriek týmto okolnostiam som vybojoval zlato. Cieľom našej krajiny je byť v medailovej bilancii v najlepšej desiatke, a tak som rád, že som k tomu mohol prispieť mojou troškou," uviedol Jang Hak-seon.

Preskok - muži: 1. Jang Hak-seon (Kór. rep.) 16,533 bodu, 2. Denis Abľazin (Rus.) 16,399, 3. Igor Radivilov (Ukr.) 16,316, 4. Enrique Tomás González Sepúlveda (Čile) 16,183, 5. Samuel Mikulak (USA) 16,050, 6. Isaac Botella Pérez (Šp.) 15,866, 7. Flavius Koczi (Rum.) 15,633, 8. Kristian Thomas (V. Brit.) 15,533