Trenčín nezvládol prvý domáci zápas, prehral s Martinom

Tomáš Tupý, Tomáš Petruška a Ján PardavýTomáš Tupý, Tomáš Petruška a Ján Pardavý Zdroj: SITA

TRENČÍN - Stretnutie dvoch družstiev, ktoré v úvodnom kole okúsili horkosť prehry začali lepšie domáci. V druhej minúte Šureka v bráne hostí vážne ohrozil Adamec, no hráči MHC sa v 6. minúte ujali vedenia zásluhou Dírera.

Dukla prečkala aj prvé oslabenie, ale následne zvýšil Petruška na 0:2. Dukla hrala tri presilovky a tesne po ukončení tretej strelil Gašparovič kontaktný gól a o minútu neskôr Lelkeš gólom do šatne vyrovnal.

Druhú časť hry nezačali domáci dobre, keď Bokroš za hrubý faul dostal 5+DKZ. Na prekvapenie však v 26. minúte zvýšil Lelkeš na 3:2. V 28. minúte Markovič päťminútovú presilovku zúročil a vyrovnal. V 32. minúte Dukla ubránila oslabenie, ale v 34. minúte pri hre piatich na piatich dostal hostí Markovič znova do vedenia.

V tretej časti hry upravil konečné skóre na 5:3 pre hostí Fadrný.

Dukla Trenčín - MHC Mountfield Martin 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)
Góly: 19. J. Gašparovič (Pardavý), 20. Lelkeš (Tybor), 26. Lelkeš (P. Fabuš) - 6. Dírer, 11. Petruška (Horský, Fadrný), 28. Markovič (M. Beran, A. Novotný), 34. Markovič (Beňa), 43. Fadrný (M. Hollý)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Bokroš (Trenčín) 5+DKZ za úder do hlavy, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner - P. Šefčík, Junek, 1680 divákov

Trenčín: Hála (43. Kristín) - E. Bagin, Biro, Bombic, Imrich, T. Bokroš, E. Bednár, Ďurkech, od 41. min Nemčík - Pardavý, O. Rusnák, J. Gašparovič - Tybor, Sojčík, Lelkeš - P. Fabuš, Bulík, O. Mikula - Jakúbek, Broska, Adamec

Martin: Šúrek - A. Novotný, Beňa, Pukalovič, Tupý, Zukal, Perniš, M. Danko - Markovič, M. Beran, Vartovník - T. Petruška, Horský, Fadrný - Murček, M. Hollý, Mikušovič - Kentoš, Dírer, Hús

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "V prvom zápase na domácom ľade sme domácich fanúšikov totálne sklamali. Chýbal kolektívny prejav a hráči si mysleli, že výsledok sa dostaví automaticky. Musíme sa dôsledne rozohrať na ďalšie stretnutia."

Róbert Pukalovič, tréner MHC: "Hráči zistili, že keď budú bojovať o výsledok dostaví sa aj úspešný koniec. Takýmto prejavom, aký sme preukázali dnes, môže naša výkonnosť naďalej stúpať. Dúfam, že hráči si z toho zoberú ponaučenie."

• Zdroj: TASR, SITA