Poprad zdolal Piešťany až po predĺžení, skóroval aj Tatar

Dávid Buc, Vladimír Urban a Václav StupkaDávid Buc, Vladimír Urban a Václav Stupka Zdroj: TASR

POPRAD - Popradčania hneď od úvodných minút zavelili k mohutnému náporu a na piešťanskú bránku sa valil jeden útok za druhým. Pod tlakom sa hostia dopúšťali nedovolených zákrokov, ale aj keď visel gól na vlásku, dokázali sa ubrániť aj popradským presilovkám.

Až v druhej polovici úvodnej časti sa dokázali Piešťanci vymaniť spod popradského tlaku a dostať sa k sporadickým akciám. Gólové šance si však naďalej tvorili Popradčania, ale Sabolič, Tomas, Macejka, Rapáč a Takáč si vylámali zuby na bezchybnom Tomekovi.

Pravidlo "nedáš - dostaneš" sa v plnej kráse prejavilo v 24. minúte, keď ojedinelú akciu hostí premenil blafákom na gól Tatar. Studenú sprchu pre Poprad znásobil o minútu neskôr Chylo, keď zmätky v popradskom štvrtom útoku potrestal gólom do poloprázdnej bránky. Na popradské hokejky sa vkradla nervozita a boli to hostia, ktorí začali razom udávať tempo hry. V závere popradskej časti sa Popradčania nadýchli k náporu, ale bol to opäť festival nevyužitých šancí, zákrokov brankára Tomeka a nastrelenej žŕdky z hokejky Skokana.

Záverečnú tretinu načal nastrelením žŕdky hosťujúci Chylo, ktorý mohol tretím gólom definitívne rozhodnúť. Popradčania sa dostali späť do zápasu v silnej trojminútovke počas ktorej mali výhodu presilovej hry. V 48. minúte odklial čaro hosťujúceho brankára Tomas, keď po všachovaní zblízka využil dvojnásobnú presilovku. V 50. minúte sa pred Tomeka preštrikoval Sabolič, ktorý šikovne prestrčil puk za jeho chrbát. Snahu o víťazný gól sa Popradu do konca tretiny nepodarilo.

Rozhodnutie prinieslo až predĺženie, keď minútu pred koncom vymietol delovkou šibenicu kanonier Tomas.

HK Poprad - ŠHK 37 Piešťany 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Góly: 48., 64. Tomas, 50. Sabolič - 24. Tatar, 25. Chylo. Rozhodovali: Gašparík - Gajan, Gavalier, vylúčení: 4:7, navyše: Mertel (Piešťany) na 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1711 divákov

Jozef Škrak, tréner Popradu: "Od úvodného buly sme boli aktívni, vytvorili sme si tlak, ale nepodarilo sa nám dať ani jeden gól. Hráči dnes nezlomnou vôľou, bojovnosťou a nasadením dokázali nepriaznivý stav zvrátiť, za čo im patrí uznanie. Dúfam, že dnešný zápas bude pre nás odrazovým mostíkom do ďalších zápasov."

Milan Klement, tréner Piešťan: "Keby mi niekto povedal o štvrť na päť, keď sme došli pred zimák, že budeme mať bod, tak ho berieme. Po druhej tretine hovorím, že to bolo málo. V oslabení o dvoch hráčov v tretej tretine sa zápas otáčal. Je to naša hlúposť. Nie sme spokojní."