Hlohovský so Žofčákom zariadili v Myjave víťazstvo Slovana

Gólové oslavy SlovanistovGólové oslavy Slovanistov Zdroj: SITA

MYJAVA - Futbalová jeseň na Myjave pokračovala dlho očakávaným súbojom medzi domácou Myjavou a súčasným lídrom najvyššej súťaže Slovan Bratislava. Po úvodnom oťukávaní v prvých desiatich minútach pritlačili domáci Slovan na jeho polovicu no svoje šance nevyužili Černáček, Kuračka ani dvakrát Sládek, a tak hostia trestali.

Najskôr sa v 32. minúte po centri Pauscheka presadil Filip Hlohovský - 0:1. A v 40. minúte si domáci stredný obrancovia nedokázali poradiť s Pauschekovou nakopnutou loptou čo využil kapitán hostí Igor Žofčák na zvýšenie skóre - 0:2. Domáci boli v prvom polčase lepším tímom, no hostia ich za dve chyby v obrane nemilosrdne potrestali.

Druhý polčas začal v ešte veternejšom a chladnejšom počasí ako ten prvý a obom družstvám trvalo dlhšie kým sa dostali znova do tempa a žiadne družstvo si dlhšiu dobu nevypracovalo vážnejšiu šancu na ohrozenie súperovej brány. V 58. minúte vystriedal zraneného Pauscheka Milan Kopic. Až v 64. minúte sa do veľkej šance dostal Hlohovský no Solnička si s jeho strelou dokázal poradiť. Po chybe pri rozohrávke Myjavy sa k lopte za šestnástkou dostal Žofčák no strela mierila len na pripraveného Solničku. V 76. minúte prišiel nádherný futbalový moment. Krásnu strelu Filipa Hlohovského z priameho kopu zastavil zázračným zákrokom Solnička. V 82. min sa v pokutovom území pekne uvoľnil Kosík, no jeho tvrdú strelu dokázal Putnocký vyraziť. V 86. min si krásne za obranu na ideálnu Bruškovu prihrávku nabehol Zoltán Harsányi a s prehľadom prehodil vybiehajúceho Putnockého. V záverečných minútach už domáci nedokázali využiť svoj tlak a tak si líder odváža z kopaníc všetky body, hoci zápasu by viac svedčala remíza.

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)
Góly: 86. Z. Harsányi - 32. Hlohovský, 40. I. Žofčák, ŽK: 44. Pauschek, 88. M. Kopic, 90.+ Putnocký (všetci Slovan), rozhodovali: Sedlák - Vorel, Ádám, 2586 divákov

Myjava: Solnička - Siva, Častulín, Černáček, T. Mrva - P. Ďuriš (72. Z. Harsányi) - Kuračka (82. T. Bruško), Kukoľ (77. Šebek), Marček, Sládek - Kosík

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek (58. M. Kopic) - Kopúnek - Hlohovský (87. Szarka), I. Žofčák, Grendel, Milinkovič (65. L. Peltier) - K. Mészáros

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Som toho názoru, že to bol dobrý zápas a z nášho pohľadu to bol náš najlepší výkon doma. Prvých tridsať minút bolo výborných, jediné čo nám tam chýbalo, bol gól. Mali sme ísť do vedenia my, Slovan nás potrestal. Samozrejme, že prehra mrzí, vzhľadom k tomu, aký bol zápas, aké boli výkony niektorých hráčov, ktorí išli na hranici svojich možností. Ja som si v závere zápasu vychutnával lavičku Slovana, ako sa bála. To nás povzbudzuje, že sme boli dobrý súper a nebezpečný súper pre nich. Takže: Škoda!"

Samuel Slovák, tréner Slovana: "Videli sme veľmi dobrý a slušný zápas. Prvých dvadsať minút súper ukázal, že je veľmi nebezpečný. To sme prežili, čo bolo dôležité. Po tom sme ukázali naše kvalitné momenty, z ktorých sme vyťažili dva góly, a tie sa ukázali ako rozhodujúce. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali, lebo aj v tých kritických momentoch sme to dobre ubránili. Hráči hrali obetavo a takto si to predstavujem, takto sa má hrať s dobrým súperom, akým dnes Myjava bola."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv