Ružomberok vyhral štvrťfinálovú odvetu, Slovan postup ustrážil

Lukáš Greššák a Karol MeszárosLukáš Greššák a Karol Meszáros Zdroj: SITA

RUŽOMBEROK - Liptáci boli od začiatku aktívnejší. V 11. minúte Bagayoko surovo skosil prenikajúceho Kotoru, rozhodca Leško "čistú" žltú kartu nevytiahol, ale zranený Ružomberčan musel byť striedaný. Vzápätí štipľavou ranou z 22 m gólmana Slovana Kováča vystrašil Lupták.

V 23. minúte Lupták po ľavej strane potiahol ružomberskú akciu, Ďubek v šestnástke našiel voľného Almaského a po jeho nezištnej prihrávke Serečin otvoril skóre. V 32. minúte mal Milinkovič na kopačke vyrovnanie, ale krížnym pokusom netrafil bránku. V 33. minúte prišiel na ihrisko Meszáros, keď vystriedal zraneného Szarku a za pár sekúnd sa aj zapísal do streleckej listiny. Lopta od brvna skončila za Zichovým chrbtom. Bola to prvá strela "belasých" medzi žrde.

Na začiatku druhého polčasu v 48. minúte Serečin v "tutovej" pozícii z dvanástich metrov trafil iba Kováčove nohy. O dve minúty neskôr brankár hostí kryl Mulumbov strelecký pokus. V 63. minúte mal zase Zich plné ruky práce, keď na roh odvracal Meszárosovu prízemnú strelu k žrdi. Celý druhý polčas iniciatíva bola na domácich kopačkách, no dlho Ružomberčania stroskotávali na defenzívnom vale Bratislavčanov. Až do 71. minúty, keď ideálny center Almaského hlavou lízol Lovás – 2:1. Vzápätí mohol vyrovnať Grendel, keď zblízka až neuveriteľne netrafil bránku. V 81. minúte Lupták priťukol loptu Serečinovi a ten ešte mohol zdramatizovať postupovú tajničku. Vo výhodnej pozícii však pálil iba nad. V 86. Práznovský zase hlavou opečiatkoval brvno. V 90. minúte sa predsa domácim futbalistom podarilo aj tretí raz skórovať, loptu za Kováčov chrbát doklepol Lovás. Na ďalší gólový úder ale už domáci čas nemali.

MFK Ružomberok – Slovan Bratislava 3:1 (1:1)
Góly: 23. Serečin, 71. a 90. Lovás – 34. K. Meszáros, ŽK: Ondrek, Ďubek – Kolčák, Grendel. Rozhodoval: Leško, 1042 divákov
/prvý zápas 0:2, do semifinále postúpil Slovan/

Ružomberok: Zich – Ondrek, Práznovský, Greššák, Nosek (46.Jurkemik) – M. Nagy – L. Lupták, Ďubek, Ivan Kotora  (13. Almaský) – Serečin, Mulumba (65. Lovás)

Slovan: P. Kováč – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Kopic – Grendel – Milinkovič (89. Hudák), Halenár (75. P. Sabo), Kopúnek,  Žofčák – Szarka (33. K. Meszáros)

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Tento dvojzápas sa pre nás nezačal dobre už v Bratislave. Tam sme nutne potrebovali dať jeden gól. Najviac som sa obával toho, že dostaneme gól na domácom ihrisku. Bohužiaľ, stalo sa. Mali sme dobrý vstup, viedli sme 1:0.Tento stav sme potrebovali udržať do polčasu. Nepodarilo sa nám to. Inkasovali sme gól. V šatni sme si povedali, že to ešte skúsime. Chlapcom som zdôrazňoval, že si musia veriť najmä v situáciách jeden na jedného. Napokon sme dali dva góly, no jeden k postupu chýbal. Slovan v tomto dvojzápase bol možno aj trošku šťastnejší."

Samuel Slovák, tréner Slovana: "Vedel som, že v Ružomberku nás čaká ťažký zápas. Tu to Slovan nikdy nemal ľahké. A to sa napokon aj potvrdilo. Škoda, že sme nevyužili šance, mali sme tri, štyri čisté. Som rád, že sme dali gól na súperovom ihrisku. V závere nás Ružomberok tlačil, dal gól, potom ďalší. Bol v šestnástke, na nakoniec sme to dobre ubránili. Som spokojný s postupom."