Košice rozdielom triedy zdolali tabuľkového suseda z Ružomberku

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

KOŠICE - Vstup do stretnutia vyšiel domácim, ktorí už po 50 sekundách otvorili skóre duelu. Matič našiel z rohového kopu hlavu Ostojiča a ten sa nepomýlil - 1:0. O minútu neskôr poslal z ľavej strany prízemný center do päťky hostí aktívny Matič, no Novák v ideálnej šanci nedosiahol na loptu.

Žlto-modrí pokračovali v útočnej aktivite a v 8. minúte napriahol takmer z 30 metrov Šinglár, ktorý však netrafil priestor hosťujúcej brány. V 33. minúte sa už nepomýlil Novák, ktorý z priameho kopu (asi z 25 metrov) skúsil strelu priamo na bránu a po chybe gólmana Zicha a na prekvapenie všetkých skončila za jeho chrbtom - 2:0. V závere prvého polčasu sa osmelili aj hostia, ale pozorná defenzíva Košíc si dokázala poradiť z ich črtajúcimi sa príležitosťami.

Druhé dejstvo odštartovala v 57. minúte šanca hostí, keď Bielák z priameho kopu poriadne natiahol Tofiloského. O štyri minúty neskôr však zahrmelo na druhej strane, Kuzma si pripravil streleckú pozíciu na hranici šestnástky a prekonal iba bezmocne sa prizerajúceho Zicha - 3:0. Košičania si vzápätí vypracovali ďalšiu obrovskú šancu, ale striedajúci Bukata iba tesne minul ružomberskú bránu. V 69. minúte sa dostal v šestnástke hostí k lopte Novák, ale tá z jeho kopačky letela tesne nad hosťujúcu bránu. Ružomberčania sa znovu pokúsili aspoň znížiť v 76. minúte, ale so strelou Onyanga si Tofiloski poradil. V závere zápasu opustil na nosidlách ihrisko Bukata, ktorý utrpel s najväčšou pravdepodobnosťou zlomeninu členka.

MFK Košice - MFK Ružomberok 3:0 (2:0)
Góly: 1. Ostojič, 33. Novák. 61. Kuzma. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Hovančík (Košice), 1861 divákov.

MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár, Hovančík (60. Bukata, 85. Karaš) - Viazanko (79. C. Diaby), Kuzma, Matič - Novák

MFK Ružomberok: Zich – Ondrek (39. Maslo), Práznovský, Bielák, Nosek – Greššák – Lupták, Serečin (52. Lovás), M. Nagy, Almaský (64. Onyango) - Mukendi

Ján Kozák, tréner Košíc: "Rýchly gól nám pomohol a od tej doby sme boli počas celého zápasu lepším, zrelším a vyhratejším mužstvom. Vyhrali sme zaslúžene. Vymenil by som tri body za to, aby bol Bukata zdravý, pretože poctivo trénuje a dostal sa i do reprezentácie SR "21". Veľmi sa na to tešil, vyzerá to však na vážnejšie zranenie. Som z toho smutný a nemám ani radosť z troch bodov."

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Ťažko sa mi hodnotí zápas, do Košíc sme prišli s veľkým rešpektom, až nepochopiteľne. Dva dni predtým nastúpime proti Slovanu, podáme bojovný výkon, vieme vyhrávať v osobných súbojoch a teraz mal každý hráč strach, rešpekt a pôsobil odovzdaným dojmom. Košičania to využili a úplne zaslúžene zvíťazili. Smerom dopredu sme boli jaloví."

• Zdroj: TASR, huste.tv