Atletika - strana 14

Noah Lyles
Beh
Stačilo trochu premýšľania a hotovo: Najlepší šprintér planéty rozjasal celú atletickú obec

EUGENE - Trojnásobný majster sveta z Budapešti Noah Lyles si rozmyslel predčasný koniec sezóny a pridá ešte jeden štart.

Pohľad na účastníkov maratónu
Atletika
Neuveriteľná kuriozita: Z prestížneho maratónu diskvalifikovali 11-tisíc bežcov! Toto je dôvod

MEXICO CITY - Okolo 11-tisíc bežcov dodatočne diskvalifikovali organizátori maratónu v Mexiku kvôli tomu, že na trati podvádzali.

Video Víťazka kategórie žien Margaret
Video Beh
VIDEO Totálne vypredané a s čerešničkou na torte: Košice zachváti jubilejná maratónska horúčka

KOŠICE - Rekordných 17-tisíc bežcov sa zúčastní na jubilejnom 100. ročníku Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach (1. októbra).

Slovenská atlétka Gabriela Gajanová
Beh
Letela ako raketa: Fantastický výkon Gajanovej, triasol sa aj bradatý rekord z roku 1987

BUDAPEŠŤ - Slovenská atlétka Gabriela Gajanová si vybojovala miestenku na olympijské hry do Paríža.

Video Christian Coleman
Video Diamantová liga
VIDEO Vyrovnal krajanov svetový výkon roka: Coleman na stovke letel ako strela

SIA-MEN - Americký šprintér Christian Coleman sa stal víťazom behu na 100 m na sobotňajšom atletickom mítingu Diamantovej ligy v čínskom Sia-mene.

Noah Lyles sa raduje
Diamantová liga
Jeho vynikajúca forma pokračuje: Lyles sa po úspešných MS predviedol aj na mítingu Diamantovej ligy

ZÜRICH - Americký šprintér Noah Lyles dokázal nadviazať na svoje úspešné vystúpenie na atletických MS a na mítingu Diamantovej ligy v Zürichu triumfoval...

FotoVideo Níradž Čopra z Indie
Video MS v atletike
VIDEO Úžasné a famózne: Výnimočný večer pre Indiu, toto sa stalo prvýkrát v histórii

BUDAPEŠŤ - Historicky prvým majstrom sveta v atletike z Indie sa v nedeľu večer v Budapešti stal Neeraj Chopra. Úradujúci olympijský šampión triumfoval...

FotoVideo Americká gymnastka Simone Bilesová
Video Gymnastika
VIDEO Sme radi, že si späť, šampiónka: Celá Amerika sledovala veľkolepý návrat legendy

SAN JOSE - Slávna americká gymnastka Simone Bilesová získala po nedávnom návrate po dvojročnej pauze rekordný ôsmy domáci titul vo viacboji.

Foto Nórsky bežec Jakob Ingebrigtsen
MS v atletike
K striebru pridal i medailu so zlatou príchuťou: Nórsky matador obhájil titul majstra sveta

BUDAPEŠŤ - Nór Jakob Ingebrigtsen obhájil na atletických MS v Budapešti titul majstra sveta v behu na 5000 m časom 13:11,30 min. V špurte zdolal o 14 stotín...

Keňanka Faith Kipyegonová sa
Do histórie atletiky sa zapísala veľkými písmenami: Ovládla dve disciplíny a zbúrala svetové rekordy

BUDAPEŠŤ - Kenská vytrvalkyňa Faith Kipyegonová umocnila na svetovom šampionáte v Budapešti svoj status jednej z najväčších osobností atletiky.

Uganďan Victor Kiplangat sa
Päť kilometrov pred cieľom zaútočil a vyplatilo sa: Kiplangat ovládol maratón v Budapešti

BUDAPEŠŤ - Víťazom maratónu na atletických majstrovstvách sveta sa stal Uganďan Victor Kiplangat.

Video Alica Schmidt
Video Beh
Najsexi bežkyňa sveta poslala Haalandovi výzvu: Prijmi to a ukáž, aký si chlap!

BERLÍN - Nemecká bežkyňa Alica Schmidtová poslala výzvu na vzájomné meranie síl ďalšej hviezde svetového futbalu. Po tom, ako v behu na 400 metrov vo virálnom...

Ilustračné foto
Atletika
Kde sa vzal, tu sa vzal, Američanov porážal: Nemecký hrdina prepísal 76-ročné olympijské dejiny

KAMENICA - Východonemecký atlét Wolfgang Nordwig, ktorý 27. augusta oslavuje 80. narodeniny, vyhral na olympijských hrách v Mníchove v roku 1972 skok o žrdi.

Nemecká moderná gymnastka Darja
Gymnastika
Nikto jej nesiahal ani po členky: Varfolomejevová dosiahla historický päťnásobný úspech

VALENCIA - Nemecká moderná gymnastka Darja Varfolomejevová potvrdila rolu topfavoritky a dosiahla historický päťnásobný úspech na MS vo Valencii. Po zisku...

Video Americký šprintér Noah Lyles
Video Beh
VIDEO Toto dokázal už len Usain Bolt: Tretie zlato a fantastický tímový úspech v štafete

BUDAPEŠŤ - Americký šprintér Noah Lyles získal na atletických MS v Budapešti tretiu zlatú medailu. Po stovke a dvojstovke sa tešil z triumfu aj v štafete...

Video Armand Duplantis v Budapešti
Video Atletika
VIDEO Rekord nevylepšil, no napriek tomu spokojnosť: Duplantis suverénne ovládol aj MS

BUDAPEŠŤ - Švédsky žrdkár Armand Duplantis suverénnym spôsobom obhájil titul majstra sveta na atletických MS v Budapešti výkonom 610 cm. Zlato získal na...

Keňanka Faith Kipyegonová (vpravo)
Beh
Historický výkon kenského nezmaru: Kipyegonová triumfovala v dvoch rôznych disciplínach!

BUDAPEŠŤ - Keňanka Faith Kipyegonová získala na atletických MS v Budapešti druhú zlatú medailu. Po triumfe na trati 1500 m zvíťazila aj na 5000 m v čase...

Marco Arop
Beh
Osemstovka bola v réžii len jediného muža: Kanaďan potvrdil pozíciu svetovej jednotky

BUDAPEŠŤ - Kanaďan Marco Arop triumfoval v behu na 800 m na atletických MS v Budapešti časom 1:44,24 min. Striebro získal Keňan Emmanuel Wanyonyi za 1:44,53,...

Atletická obec sa ponorila
Atletika
Atletická obec sa ponorila do smútku: Americký olympijský víťaz nás navždy opustil

NEW YORK - Vo veku 90 rokov zomrel bývalý americký bežec Tom Courtney. Podľa portálu insidethegames.biz bolo príčinou jeho smrti zlyhanie obličiek.

Japonka Haruka Kitagučiová reaguje
Z japonského triumfu majú radosť aj naši susedia: Český tréner dosiahol kariérny vrchol

BUDAPEŠŤ- Japonka Haruka Kitagučiová sa stala v 40-ročnej histórii atletických MS iba druhou majsterkou sveta v hode oštepom z Ázie.