Finálové derby začali víťazstvom volejbalistky Doprastavu

Slávia EU Bratislava - VK Doprastav BratislavaSlávia EU Bratislava - VK Doprastav Bratislava Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V prvom zápase finálovej série play-off volejbalovej extraligy žien hranej na tri víťazstvá zdolali hráčky Slávie EU Bratislava obhajcu titulu z uplynulej sezóny VK Doprastav Bratislava 3:1 a ujali sa vedenia 1:0.

Zaujímavosťou je, že hoci sa tieto tímy stretávajú vo finále štvrtýkrát, slávistky po prvý raz vyhrali úvodný duel finále. Druhé stretnutie je na programe v stredu 10. apríla v Športovej hale PKO, ktorá je domovským sídlom Doprastavu.

Prvý set sa niesol vo veľkej obojstrannej nervozite. Lepšie sa s tým dokázali vyrovnať hostky, ktoré si držali favorizované domáce volejbalistky na dištanc. Postupne si vypracovali až štvorbodový náskok a set napokon dotiahli do najtesnejšieho víťazstva 25:23 a ujali sa vedenia

Zdalo sa, že slávistky sa z tohto úderu nevedia spamätať. V druhom dejstve už prehrávali 5:11, vyrovnali až na 21:21, od toho momentu však už nedovolili "doprastaváčkam" uhrať ani bod a po výsledku 25:21 vyrovnali na 1:1.

V treťom sete už držali taktovku pevne v rukách domáce zverenky trénera Martina Hančíka. Od začiatku trpezlivo zbierali bod po bode a nedovolili súperkám prakticky nič. Boli lepšie vo všetkých činnostiach, dominovali najmä v útoku. Konečný výsledok setu 25:18 je veľavravným vyjadrením diania na ihrisku - Slávia viedla 2:1.

Ešte stále úradujúce majsterky z Doprastavu sa však nevzdávali a na začiatku štvrtého setu zdvihli hlavy. Na prvý technický oddychový čas išli s trojbodovým náskokom (8:5). Hneď po ňom sa však domáce opäť vrátili k svojej hre z tretieho dejstva, výborne im vychádzali útoky, časť do druhého time outu vyhrali 11:3 a viedli 16:11. Potom však stačila chvíľková strata koncentrácie u domácich a zverenky trénera Marka Rojka vyrovnali (20:20), na zvrat v sete to však už nestačilo. Slávia ho vyhrala 25:21, celý zápas 3:1 a vedie v sérii 1:0.

Slávia EU Bratislava - VK Doprastav Bratislava 3:1 (-23, 21, 18, 21)
108 min, rozhodovali: Bajči a Sarka, 300 divákov

Viac o téme: Doprastav Slavia Volejbal Bratislava EU VK