Messiho gólové sólo Barcelone nestačilo, Real víťazom bitky o Madrid

Lionel Messi preniká defenzívou BilbaaLionel Messi preniká defenzívou Bilbaa Zdroj: SITA

MADRID - V zápase 33. kola španielskej futbalovej Primera División zvíťazila Celta Vigo na ihrisku Levante 1:0, keď jediný gól zápasu strelil v 20. min Augusto Lopez. Domáci nevyužili veľkú príležitosť na vyrovnanie v 56. minúte keď Jose Bakero nepremenil pokutový kop.

Líder tabuľky FC Barcelona remizoval v Bilbau s domácim Athleticom 2:2, keď za domácich vyrovnával v poslednej minúte zápasu Ander Herrera. Bilbao sa ujalo vedenia v 27. min zásluhou Susaetu. V druhom polčase v rozpätí necelých troch minút však semifinalista Ligy majstrov otočil skóre zápasu, keď sa gólovo presadili Lionel Messi a Alexis Sánchez. Záverečnú podobu výsledku stanovil v 90. min Herrera.

V madridskom derby zvíťazil Real na pôde Atlética 2:1, rozhodujúci gól dal v druhom polčase Di María.

Real Zaragoza triumfoval nad Realom Mallorca 3:2. Gól Rubena Rochinu z 88. minúty môže byť kľúčovým v multisúboji šiestich tímov o udržanie v najvyššej súťaži. Mallorca je päť kôl pred koncom posledná s 28 bodmi, pred ňou Granada s 29 bodmi mala zápas k dobru, Zaragoza na 18. mieste nazbierala 30 bodov. S rovnakým počtom sú nad pásmom zostupu Vigo a La Coruňa, s 33 bodmi je na 15. mieste ohrozená aj Pamplona.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 2:2 (1:0)
Góly: 27. Susaeta, 90. Herrera - 67. Messi, 69. Sánchez. 35.000 divákov.

Atlético Madrid - Real Madrid 1:2 (1:1)
Góly: 4. Falcao - 13. Juanfran (vlastný), 63. Di Maria, 42.000 divákov

Levante - Celta Vigo 0:1 (0:1)
Gól: 20. Fernandez. V 56. min Bakero (Levante) nepremenil pokutový kop. 15.000 divákov.

Real Zaragoza - Real Mallorca 3:2 (1:1)
Góly: 28. Montaňés, 60. Hélder Postiga, 88. Rochina - 12. Hemed, 83. Arizmendi