Pittsburgh postúpil do 2. kola, pre Višňovského sa sezóna skončila

Ľubomír Višňovský v zápase proti Pittsburghu.Ľubomír Višňovský v zápase proti Pittsburghu. Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Pittsburghu Penguins sa stali druhými semifinalistami Východnej konferencie NHL. V šiestom súboji 1. kola play off zvíťazili na ľade New Yorku Islanders 4:3 po predĺžení a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy.

Pre slovenského obrancu "ostrovanov" Ľubomíra Višňovského sa tak sezóna skončila, v záverečnom zápase ročníka vyslal počas vyše 26-minútového pobytu na ľade na bránku súpera tri strely a zapísal si jeden plusový bod.

Penguins v stretnutí trikrát zmazali jednogólový náskok súpera a v predĺžení potom strhli víťazstvo na svoju stranu. Malkin s Kennedym v 68. minúte rozbehli gólovú akciu za bránkou Islanders, druhý menovaný potom posunul puk obrancovi Brooksovi Orpikovi a ten tvrdou strelou od modrej nedal Nabokovovi šancu.

"Samozrejme, je to skvelý pocit. Ďakujem Tylerovi, ktorý mi poslal dobrú prihrávku. Ja som už iba skúsil vystreliť čo najtvrdšie a padlo to tam," povedal po stretnutí Orpik o svojom tohtosezónnom prvom góle.

"Pens" tak potvrdili rolu favorita, do play off vstupovali ako najlepší tím Východnej konferencie po základnej časti. "Potrebovali sme vyhrať a sme radi, že nemusíme proti nim opäť hrať. Myslím si však, že si zaslúžia uznanie. Islanders odohrali skvelú sériu a hrali naozaj dobre," citovala nhl.com brankára "tučniakov" Tomáša Vokouna, ktorý kryl 35 z 38 striel. Penguins sa do konferenčného semifinále prebojovali prvýkrát od roku 2010, narazia v ňom na Ottawu, siedmy tím po základnej časti.

"Hrajú dobrý hokej, sú dosť podobní Islanders. Majú šikovných a rýchlych útočníkov. Budeme sa musieť snažiť udržať puk čo najďalej od našej bránky," okomentoval kapitán Pittsburghu Sidney Crosby svojho ďalšieho súpera.

"Ostrovania" sa lúčia s prvým play off od roku 2007, na rozlúčku im v Nassau Coliseum zatlieskalo viac ako 16 000 fanúšikov.

"Myslím si, že tento tím si opäť vybudoval rešpekt. Som šťastný, že fanúšikovia nás chodili podporovať a verím, že toto je len začiatok a odrazový mostík do ďalších rokov," vyhlásil obranca domácich Travis Hamonic, ktorého doplnil spoluhráč a kapitán tímu Mark Streit: "Tím hral naozaj dobre. V mnohom sme sa zlepšili. Dostali sme sa až do play off a prehrali sme naozaj s kvalitným tímom. Je ťažké nájsť v tejto chvíli správne slová."

New York Islanders - Pittsburgh Penguins 3:4 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1) - konečný výsledok série 2:4
Góly: 6. J. Tavares (J. Bailey, Carkner), 20. C. McDonald (Aucoin, Grabner), 43. Grabner (Aucoin) - 8. Iginla (Crosby, P. Martin), 31. Dupuis (Vitale, Niskanen), 55. P. Martin (Malkin), 68. Orpik (T. Kennedy, Malkin)

Viac o téme: NHL Višňovský Koniec Sezóna Pittsbrurgh
  • Zdroj: TASR, SITA, nhl.com